28 Eylül 2022 Çarşamba Saat 08:55
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Akp İktidarına güvenerek Kitabın ortasından fetva veren hemşerimiz Diyanetin kıyımına uğrayarak tenzili rütbe ile cezalandırıldı
15 Nisan 2016 Cuma Saat 15:44
Görevini Namaz Kıldırmaktan öteye taşıyana ceza veriliyor Diyanet Yeni Dünya düzeninde İslamın yeri konusunda "Haddi aşan" hocaya (TENZİLİ RÜTBE İLE) müezzin kadrosuyla sürgün cezası verdi

Diyanet Hutbe ve vaazlarda "Resmi" mevzuata aykırı davrandığı bahanesiyle hutbeye ve vaaza çıkmasını yasakladığı Of'lu Yasin Gündoğdu hakkında verilen karar Müslümanları ve 130.000 Diyanet personelini susturmaya yönelik Gözdağı olarak algılandı.
 
Yasin Gündoğdu, Türkiye'nin hafızasına "Oflu Hoca" olarak kazınmıştı.
743.000 Nüfuslu Esenyurttan 60.000 Nüfuslu Çivrile Üstelik müezzin olarak atamasının yapılmasını hangi vicdan izah edebilir. Toplumun kokuşmuşluğuna İslami islah formülleri verenlerin böyle cezalandırılması ne anlama gelmektedir?
 
Vaazlarında ve hutbelerinde bahsettikleriyle insanları uyanmaya davet eden Yasin Gündoğdu Diyanet'in içerisindeki bazı hazımsızlar tarafından defalarca uyarıldı ve engellenmeye çalışıldı. 
Daha önce vaaz ve hutbeye çıkması yasaklanan Yasin Hoca bu sefer de sürgüne gönderildi. 
Diyanet, Yasin Hoca'nın Denizli'nin Çivril ilçesine müezzin olarak atanmasına karar verdi.  İstanbul Esenyurt'ta imam hatip olarak sürdürdüğü görevinin ardından müezzin olarak atanması Yasin Hoca'nın sevenleri tarafından tepki topladı.  
Yasin Hoca facebook hesabından duyurduğu bu haberi şu cümlelerle dile getirdi:  Denizlinin Çivril ilçesine MÜEZZİN Olarak tayin edildik. 
Mesaj açık ve net! 
 
 
Yasin Hoca, yaptığı konuşmalarda Müslümanların ahlaki kokuşmasına sürekli vurgu yapmasıyla toplumun gönlünde yer etmiş ve kısa zamanda adından söz ettirmişti. 
İnsanların uyanması ve özellikle medya ve sosyal medyanın tehlikelerine karşı dikkatli olmasını öğütleyen Yasin Hoca ilginç ve esprili mizacıyla da dikkatleri üzerinde toplamıştı.  
 
Bir küçük ilçeye tenzili rütbe ile sürgün edilen hocaya verilen yoğun desteğe rağmen Diyanet verdiği ceza gibi karardan dönmedi
Bu yazı toplam 2457 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar