28 Eylül 2022 Çarşamba Saat 07:17
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İrfanlı mahallesi daha ne zamana kadar altyapı hizmetlerinden mahrum yaşamaya devam edecek
15 Haziran 2015 Pazartesi Saat 09:10
Of’un yeni yüzü İrfanlı mahallesi her yağmurda su baskınlarına uğraması mahallede yaşayan vatandaşları isyan ettirmeye devam ediyor.

Vatandaş yatırım yapmış, vergi ödemiş, Mülk sahipleri emlak ve çöp vergisi ödüyor. Tüketilen elektrik, su, doğalgaz, telefon vergisi ödeyerek milli ekonomiye katkıda bulunuyor.

İş devletin rutin hizmetine sıra gelince yıllardır İrfanlı mahallesine Altyapı götürülmüyor.

Yıllardır mahallenin sorunlarını görmezlikten gelen belediye yetkilileri  Seçim arifesinde başlatılan yağmur suyu kanal çalışmaları kaplumbağa hızı ile devam ediyor 200 – 250 dairenin bulunduğu mahallede vatandaşlar hala evlerine çamur deryası içinden geçerek ulaşabiliyor.

Yerel seçimler sonrası acilen uygulamaya alıyoruz denilen mahalle yol ve kanal işleri, üzerinden genel seçimler geçmiş olmasına, Haziran ayına gelmiş olmamıza rağmen köstebek yuvası konumunda olan sokakların ihya edilerek iyileştirmenin bu yılda bitirileceğine vatandaşın inancı yok.

Başkan Salim Salih Sarıalioğlu çeşitli vesilelerle yaptığı açıklamalarda hala vaat veriyor umut dağıtıyor, Fakat bu vaatler vatandaşı su baskınlarından ve çamurlu yollardan kurtarmıyor.,,

SÖZ KONUSU BAŞKANI VAADLERİNDEN BİRİ

Of Belediye Başkanı Salim Salih Sarıalioğlu, "Geçtiğimiz günlerde İrfanlı Mahallesinde başlamış olduğumuz kanalizasyon ve yağmursuyu çalışmalarını tamamladık. Ardından sokağımızın kullanışsız olan mevcut parke taşlarını tamamen kaldırdık. Yakında açılışı yapılacak olan 24 Derslikli Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu’nun yolunu yeni parke taşları ile kaplayarak daha düzgün ve kullanışlı bir hale getireceğiz. Hızlı bir şekilde devam eden çalışmalarımızı en kısa sürede tamamlayacak ve sokağımızı tekrardan halkımızın hizmetine açarak eğitim-öğretime başlayacak olan yeni okulumuzun öğrencilerinin de daha sağlıklı bir hizmet almasını sağlamış olacağız" dedi.

Of’un yeni yüzü İrfanlı mahallesi her yağmurda su baskınlarına uğraması mahallede yaşayan vatandaşlar, Belediyeden acilen hizmet bekliyor

Bizimde amacımız Of belediyesini mahcup etmek değil, görevini hatırlatmaktır, Belediye başkanının belkide bu mahallenin altyapı sorunlarından haberi yoktur, Bu görevler öncelikle fen işlerinin ve Ak masa görevlilerinin sorumluluğunda olduğunu biliyoruz,.

Yıllardır mahallenin sorunlarını görmezlikten gelen belediye yetkililerine lütfen diyoruz lütfen bir çöküntü alanı haline gelmiş mahalleye gereken önemi verin artık

Başlatıldı denilen çalışma temposu ile bu mahallenin kaderi bir iki yıla kadar bitmez gibi görülüyor


Bu yazı toplam 2501 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar