28 Eylül 2022 Çarşamba Saat 06:54
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Davutoğlunun başlattığı Özgecan kampanyası çığ gibi büyüyor, Yurdun dört bir yanında adı biryerler veriliyor
29 Mayıs 2015 Cuma Saat 07:07
Davutoğlunun başlattığı Özgecanı yaşatalım kampanyası yarının sendromuna dönüşecek, Çocuklarımıza kötü örnek olarak, depresyonlara neden olacak . Acilen bu uygulama sonlandırılmalı

Başbakan Ahmet  Davutoğlu, Antalya'da açılacak gençlik merkezinin adını Özgecan Aslan koyacaklarını açıkladı. Kadına yönelik şiddet için kapsamlı bir çalışma başlattıklarını söyleyen Davutoğlu, seferberlik ilan ettiklerini ifade etti.

"İnsanoğlunun gördüğü en namert kişi kadına el uzatan kişidir" diyen Başbakan Davutoğlu, 'kadına uzanan eller kırılsın' sloganının özellikle erkeklerin yaymasını istediğini de sözlerine ekledi.

Başbakanın Özgecanı yaşatacağız söylemiyle parklara, bahçelere , oyun ve bilgi salonlarına, Kültür merkezlerine Özgecan adını vererek neyi yaşatmak istediğini bilemeyecek kadar cahil mi?

Türkiyemizin masum çocuklarının Özgecan vahşeti ile bütümesini sağlamak Kız çocuklarımızın her an bir tecavüz ile karşı karşıya olduklarını hatırlatmak olacaktır. Böyle bir kabusu aklından çıkaramayan çocuk her an bir tacavüze uğrayacağı korkusu ile yaşayacaktır.

Öte yandan Mersin'de Özgecan Aslan'ı vahşice öldüren katil zanlısı Suphi Altındöken'inde yaşatılmış olacağını düşünemiyomuyuz, Bu şekilde bazı erkek çocuklarımızın bu katili örnek alabileceği neden düşünülmez?

Bu ülkenin psikologları  nerede?

Medeni ülkelerde böyle olaylar bu şekilde yaşatılıyor mu? ve Davutoğlunun referansım dediği İslam dininde kötülüklerin bu şekilde yaşatılması tavsiye ediliyor mu? Allah cc. ve Resulullah sav. Kötülükleri örtün diye emretmiyor mu? ve prof. olan Davutoğlu bunu bilmiyor mu?

Ülkede bir çılgınlık başlatıldı, Davutoğluna yaranmak için birçok il ve ilçe bilhassa küçük cocukların bulunduğu ortamlardaki yerlerin adını özgecan olarak değiştiriyor, yüzlerce park, Oyun alanı eğitim kurumunun adı Özgecan olarak değiştirildi

Bu yarışa Of belediyesininde katılmış olmasına çok üzüldük

Bu konu acilen bilimsel olarak araştırılmalı, Belediyelerin bu uygulamasına son verilmesi gerektiğine inanıyoruz.

Eğitim birimlerimize ve çocuk parklarımıza isim verilecekse Büyük başarılara imza atmış çocuklarımızın isimleri verilmelidir, toplum menfaati için büyük fedakarlıklar yapanlar ortaya çıkarılarak adları eylemleri yaşatılmalıdır.

Özgecan namusunu korurken şehit olmuştur Allah rahmet eylesin, Fakat bu olayı bu şekilde yaşatmak Akla ilme dine aykırı bir uygulama olduğunu düşünmeliyiz.

Bu yazı toplam 2557 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar