28 Eylül 2022 Çarşamba Saat 08:19
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
550 yıllık Ortodoks kini, İstediği her şeyi bu iktidar döneminde alıyor.
28 Ekim 2011 Cuma Saat 19:52
Trabzon'un fethi, Trabzon tarihi, Trabzon'da Rumlar gibi konularda Milli hassasiyetlerimize aykırı yoğun gelişmeler yaşıyoruz. Hükümet,Belediye,STK'lar Rumların isteklerine göre düzenleniyor

İlki 88 yıl sonra geçen yıl gerçekleştirilen ayinin 15 Ağustos’a denk getirilmesinin altında 550 yıllık bir ’kin’yattığı belirtildi.

Fatih Sultan Mehmet’in 15 Ağustos 1461’de Trabzon’u fetih edip, Trabzon Pontus İmparatorluğu’nu tarih sahnesinden silmesini unutamayan Rumlar, sinsince yürüttükleri uluslararası baskı sonucunda emellerine ilk kez geçen sene ulaştılar.

Hükümetinin “olur” demesiyle geçen yıl 15 Ağustos’ta Sümela’da yapılan ayin, sürekli Ekümenlik (Ortodoks, Protestan ve Katolik kiliselerin tek bir kilise haline gelmesi) iddiaları ve ’gizli amaçlarıyla gündeme gelen (Ekümenik) unvanlı !, Fener Rum papazı Bartholomeos tarafından yönetildi.

Fethe Ağıt, Sultan Fatih'e nefret ayini için Patrikhanenin "Kin Kapısı" gibi, ’Kin ayini’ yakıştırması yapıldı.

Sümela’ya gelen pek çok Rum’un ve Ortodoks'un üzerlerinde İngilizce “Ben Pontuslu’yum” ve Yunanca “Pontus” yazılmış ve Pontus Haritası olan tişörtler giymişlerdi.

Yunan basını da bu ayini “Tarihi rövanş alındı” başlıklarıyla vermişti. Hıristiyan aleminin ayinler pazar günleri yapmasına  rağmen, Sümela’daki ayinin pazartesiye denk gelen 15 Ağustos’ta yapılmasının “Kin”in bir başka kanıtı olarak değerlendirildi.

 TR Avrupa Komisyonu Türkiye 2011 yılı ilerleme raporunun 29. sayfasında Fener Patriğinin "Ekümenik" Dini Bağımsız olduğunu, Bu hakkın kullanılmasına yönelik herhangi bir müdahale edilmesinin AİHS’nin 9. maddesine göre Ortodoks Kilisesi’nin özerkliğini ihlal edeceğine ilişkin Venedik Komisyonu 2010 kararı bulunduğu hatırlatılmaktadır. BAKINIZ
Baştan sona Müstemleke valisi edasıyla yazılan 2011 ilerleme raporunu gördüğümde perişan oldum, Bir daha anladım ki AB ile yapılan müzakerelerde ülkemin bağımsızlığından eser kalmamış, Bu politikacılar hala meydanlarda, ekranlarda Vatan+Bayrak+Din naraları atmaya devam ediyorlar, Neden? Okumuyoruz+Düşünmüyoruz+Akıl edemiyoruz!

Niçin?, Trabzon'un gerçek fetih tarihi Rumlara tahsis edilerek Bu ülkenin asıl sahiplerine ilgisiz bir tarih dayatılmaktadır?
Benzer oyun 2011 gençlik olimpiyatlarında olmuş, açılış konuşmalarında Trabzon hakkında tarih veren kişiler “Trabzon M.Ö. 7. yüzyılda Miletliler tarafından kuruldu”  Aynı yanlışlar 2010 yılında Trabzon Belediyesi yayınları arasında çıkan ‘Trabzon’un Fethi” isimli eserde de yapılmıştır.
Gençlik Olimpiyatı sebebiyle, Dünya Ticaret Merkezi’nde kültür etkinlikleri için oluşturulan reyonlarda dağıtılan Trabzon ile ilgili kitaplardan Valiliğin ve Ticaret Sanayi Odası’nın el kitaplarında “Trabzon’un kuruluşu M.Ö. 2000’li yıllara iner” denilirken. Trabzon Belediyesi’nin bu etkinlikler için bastırılan 2011tarihli kitapçığında ise “M.Ö.7. yüzyıl” denme gafleti gösterilerek, Trabzon’a ve Trabzon tarihine en büyük hatada bulunulmuştur. Hüseyin Albayrak 27 Temmuz 2011

Bir yıldır bu konuda tarihi envanterleri tarayarak Türkiye'de ve Dünyada Fetih ile ilgili bilgi-belge taramalarım Fetih tarihinin 15 Ağustos 1461 olarak karşıma çıktı, 26 Ekim 1461 Vatikan'da olduğu söylenen bir mektuptan ibaret olduğu gerçeğini idarecilerimiz neden görmek istemez?

Bir AB sevdası başımıza neler açtığının hala farkında değiliz, son yıllarda gerçekleşen Anayasa değişiklikleri dahil gerçekleşen hukuki, idari hayatımızın arkasındaki güç AB dayatmaları olduğunu AB ilerleme raporlarından kolayca görebilirsiniz.

Eğe kıta sahanlığı meselesini Yunanistan'ın rızasını alarak çözeceksin diyen bu AB raporlarının bizim milli meselelerimizi adeta görmezliğe gelmesi korkunç endişelere düşmemize sebep olmaktadır.


PATRİKHANE ile MÜCADELEM ve SÜMELA BASIN... bojidarcipof

Bu yazı toplam 2577 defa okundu.
 
Paylaş
Abdullah Gözaydın
Türk_Yunan ilişkileri ve ikiz yasalar
Yıl 1994 Refah partisi birçok belediye başkanlığı kazandı, İBB Başkanlığına Recep Tayyip Erdoğan gelmiş oldu.
dört aylık başkan Rt. Erdoğan Onlarca yıldır patrikhanenin sizlanmalarına rağmen değiştirilmeyen Patrikhane önünden geçen Sadrazam Ali Paşa caddesinin isminin değiştirilme talebini yerine getiriyor.
Osmanlı döneminden beri itinayla korunan Sadrazam Ali Paşa caddesi ismi RT Erdoğan döneminde değiştiriliyor
1999 yılında imzalanan "ikiz yasalar" 2003 yılında TBMM onaylanarak yürürlüğe giriyor.
Bu anlaşmalar nedeniyle AB müzakerecileri müstemleke valisi gibi bizlere abuk subuk madeler dayatıyor
Caddenin dı artık Dr. Sadık Ahmet Oluyor, Dr. Sadık Ahmet bir Yunan Milletvekiliyken normal bir trafik kazasında hayatını kaybeder
Sadrazam Ali Paşa ile Mora isyanlarını başlatan Patrik Gregoryanı Fener patrikhanesi kapısında astıran sadrazamdır, ayrıca suç ortağı iki papazı ve osmanlı askerlerini zehirlemeye çalışan 5 Rum anarşistide astırmıştır.
28 Ekim 2011 Cuma Saat 20:33
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar