28 Eylül 2022 Çarşamba Saat 06:47
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Of Hayrat Derneğinde Yeni dönem
26 Aralık 2010 Pazar Saat 12:26
Mustafa Saral'ın tek listesi ile gerçekleşen Kongrede yeni yönetim oy birliği ile göreve başladı

Of-Hayrat derneği 2010 kongresinde tek liste Mustafa Saral oybirliği ile seçimi kazandı.
07 Aralık 2010 tarihli haberimizde Of-Hayrat Dernek Yönetim Kurulu olarak Of-Hayrat Vakfı yönetim kurulu üyesi Mustafa Saral'ın adaylığını desteklediklerini yazmıştık.

Gerçekleşen kongre aynen duyumlarımız doğrultusunda gerçekleşti, Genel kurula katılım çok az oldu, Başkan Ruhan Çakıroğlu kurye ile beş bin kişiye yakın Eski-Yeni üyemize davetiye gönderdiğini, adreste bulunamayan kişilerin yeni adresleri tespit edilerek yeniden davetiye gönderildiğini beyan etmesine rağmen Genel kurula takribi 120 kişi katıldı.

Kongreye gelişte kendilerine dernek tarafından davetiye veya mesaj gönderilmediğini, Kongreyi Basından ve arkadaşlarından duyduklarını söyleyen üyelerde vardı.

Genel kurula katılan eski yeni nesil üyelerimizden bazıları söz alarak derneğimizin ve vakfımızın Hemşerilerimize ulaşmada yetersiz kaldıklarını, eskisi gibi birbirimize çok yakın olmadığımızı, İstanbul'un büyümesi ve Kültürel alışkanlıklarımızın değişmesi nedeniyle birbirimizden habersiz bir hayat yaşadığımızı, derneğimizin öncelikle bu dağılmışlığı toparlayacak projeler geliştirmesini, Bayanların ve Gençliğin dernek faaliyetlerinde yer almamasının çok büyük bir eksiklik olduğunu beyan edenler çoğunluktaydı.

Son dönem yönetimlerin uygulamaları olan "Dükkanı açtık isteyen buyursun" mantığı ile dernekçilikte başarılı olmanın mümkün olmadığını, derneğimizin oluşturacağı ihtisas komisyonları ile Başta iş adamlarımız, Siyasi partilerdeki hemşerilerimiz, Bayanlarımız, Gençlerimiz, Akademisyenlerimiz konusunda çalışmalar yaparak aktif katılımlarını
sağlamalıyız şeklinde temenniler dillendirildi.

Eleştiriler konusunda yıllardır kanayan yara olarak gördüğümüz Atalarımızın tesis ettiği mülklerin gelirleri ile dernekçilik yapılıyor, bu terk edilmeli, Yönetimler kendi faaliyetleri için kira gelirleri dışında kaynaklar bulmalıdır, Bilhassa Restoran işletenciliğinin kâr getirmediğini, zarar ettiğini, Bu zararın ise dernek gelirlerinden kapatıldığı şeklindeki iddialar nedeniyle Dernek ve vakfımızın bu işletmeleri terk etmesi, kiraya vererek bir kara delik kapanırken, artı gelir elde edileceği savunuldu.

Oylama sonucu açıklandığında teşekkür konuşması yapmak için Kürsüye davet edilen Yeni başkan Mustafa Saral, Çok heyecanlı olduğunu, kendisine bu görevi layık görenlere teşekkür ettiği konuşmasında, Of-Hayrat derneği tarihinde yeni bir dönemin başlatacaklarını, öncelikle derneğin mülkiyetinde veya vakıftan kiralık kullanılan yerlerdeki işletmeleri Dernek olarak değil, Profesyonel mantıkla, belirlediğimiz politikalar doğrultusunda işletmek kaydı ile kiraya verileceğini beyan etti

Biz müjde olarak algıladık, Sayın Mustafa Saral Öncelikle İstanbul'da içerisinde Konferans, Tören, Spor salonları olan yatay mimaride park+havuz+yeşil alan şeklinde bir tesis yapmak için göreve gelmeden önce önemli çalışmalar yaptıklarını, bu konuda önemli mesafeler kaydettiklerini, çok yakın bir gelecekte bu konuyu üyelerimizle paylaşacaklarını açıkladı.

İstanbul'da Milyonu geçtiğine inandığımız Trabzon,Of,Hayrat'lı hemşerilerimizin birlikteliğine önemli hizmet edecek olan böyle bir tesis gerçekleşirse bizlerde kendilerine minnettar kalacağız.
Ruhan Çakıroğlu yönetimi kongrede mali ve hukuki aklanma ile görevi Mustafa Saral yönetimine devretti. En kısa zamanda yönetim kuruluna seçilen üyeler ile görev dağılımı yapılacaktır.

Of-Hayrat Derneği yeni yönetimine başarılar dilerken Birinci görevlerinin bizleri layıkı ile temsil etmelerini, sonrada gurbetteki bu yalnızlığımızı giderek hayırlı organizasyonlar gerçekleştirmelerini temenni ederek hayırlı işlerinde başarılar diliyoruz
Abdullah Gözaydın hayratli@gmail.com


OF-HAYRAT Kültür ve Yardımlaşma Derneği 2010 olağan Genel Kurul Listesi
YÖNETİM KURULU (Asil)
1-Mustafa Saral
2-Adil Karaismailoğlu
3-Atilla Albayrak
4-Emrullah Tellioğlu
5-Esat Özkanca
6-Fatih Cihangir
7-Ferhat Çakıroğlu
8-Gökhan Balekoğlu
9-Kenan Eren
10-Mehmet Abdikoğlu
11-Mustafa Hacıbektaşoğlu
12-Sami Kılıç
13-Vahap Kanıtoğlu
14-Yusuf Aydın
15-Zafer Nuhoğlu


YÖNETİM KURULU (Yedek)
1-M. Fatih Yıldırım
2-Tuncay Meriç
3-Hamit Akyüz
4-Zafer Topaloğlu
5-İsmail Şişik
6-Hasan İhtiyaroğlu
7-Abdurrahman Hacımustafaoğlu
8-İsa Çakıroğlu
9-Sefa Abdik
10-Yaşar Saral
11-Kamil Özkanca
12-Mert Nuhoğlu
13-Hüseyin Keleş
14-Cüneyt Ağaoğlu
15-Ecmel Faik Sarıalioğlu

DİSİPLİN KURULU (Asil)
1-Ahmet Ayazoğlu
2-Beyazıt Akyüz
3-Mustafa Ulu
4-Ömer Lütfü Saral
5-Reşat Bulut

DİSİPLİN KURULU (Yedek)
1-Necip Kılıç
2-Nazım Özkanca
3-Ahmet Şişik
4-Mustafa Hacı Kerimoğlu
5-Necati Ak

DENETLEME KURULU (Asil)
1-Kenan Atalay
2-İsmail Küçükakyüz
3-Hikmet Ömeroğlu

DENETLEME KURULU(Yedek)
1-Yaşar İhtiyaroğlu
2-Mustafa Öztel
3-Tahsin Balekoğlu

DANIŞMA KURULU

1-Mehmet Ali Yılmaz
2-Porf.Dr. Ali Akyüz
3-Erdoğan Bayraktar
4-Haluk Ulusoy
5-Ali Ağaoğlu
6-Niyazi Musaoğlu
7-Dr.Yusuf Günaydın
8-Celil Demircioğlu
9-Ruhan Çakıroğlu
10-Mim. Eşref AlbayrakBu yazı toplam 12539 defa okundu.
 
Paylaş
İzzet Erdoğan
İZZET ERDOĞAN
Bir döneminde yönetim kurulu üyesi, bir döneminde de kısa sürede olsa genel başkan yardımcısı olarak görev aldığım Sayın Ruhan Çakıroğlu başkanlığındaki yönetimimiz başarılı bir performans göstermiştir.
Derneğimizin Oflulara layık bir fiziki zeminin inşasında en iyisini yapmaya gayret sarfetmiş ve yapmıştır. Ağaoğlu, Paşoğlu, Dinci, Dinsiz Sağcı ve Solcu ayrımı yapmadan herkesimi kucaklamıştır. Oflu hemşirelerimize kuşku ve korkuyla değil, güvenle ve sevgiyle bakılmıştır. Siyasal ve sosyal düşünceleri ne kadar ayrı olursa olsun oflu hemşerilerimiz arasında kardeşliğin yerleşeceği,sevginin yeşereceği bir ortam hazırlamayı başta gelen ödevlerden biri olarak kabul etmiştir. Kısaca Sayın Ruhan Çakıroğlu Başkanlığındaki yönetimler derneğimiz tarihinde şükranla anılacak yerini almıştır.
Dernek yönetim kurullarına girerek şahsi reklamını yapmak için çaba sarf edenleri gördük, derneğe faydalı olmak ve katkı sağlamak için elini taşın altına koyanlar bu göreve talip olmalıdır. Dernek yönetimi kapalı kapılar ardında tesvit edilerek formalite olarak oylama yapılmaktadır bu uygulamadan vazgeçilmelidir. Yönetim kurulunu başkan çalıştırır başkanın pasifize edildiği, yönetimce desteklenmediği veya başkanın değil, başkalarının sözünün egemen olduğu yönetimlerden başarı beklenemeyeceği açık ve nettir. Bilgilerine arz ve rica ederim.
12 Ocak 2011 Çarşamba Saat 07:49
F. N.
F.Nuhoğlu
Of Hayrat derneğinin yeni yönetim kuruluna başarılar diliyorum. Kongre fotoğraflarına baktığımda nerdeyse hiç bayan göremedim bu çok üzücü karadeniz kadınları zeki ve başarılıdır bence bayanları dernek yönetimine almak derneğin ufkunu genişletir özel hayatınızı paylaştığınız eşlerinizle sosyal hayatınızıda paylaşabilirsiniz hayratlı bir hanım olarak kendim ve yörem adına üzüldüm.Başarılar diliyorum
09 Ocak 2011 Pazar Saat 16:15
Erdoğan Taşkıran
kongre için adres soran yönetici adayı listede!..
Sevgili hemşehrilerim...
Adeta bu derneğin varlığından haberdar olmayan ve aldığım bilgiye göre dernek genel kurulun yapıldığı lokalimizin adresini dahi bilmeyenlerin yönetim kurulunda yer aldığıdır.
Bunu şiddetle kınıyorum.
Bu kişinin adını tespit edebilirsem teşhir edeceğim ve yazıklar olsun diyebileceğim.
Genel kurulda sayın Abdullah Gözaydın hemşehrimizin çekipde yayınladığı fotoğraflarda olan kişilerin bir çoğunu ilk defa görmekten adeta utandım diyebilirim.
Derneğin adresini bilmeyenlerin yönetime katıldığı veya ilk kez derneğe gelipte genel kurula katılıp oy kullanan veya katılımcı olarak orada bulunan hemşehrilerimizden bundan böyle o çatı altında olmalarını gönülden arzuluyorum.
Bugüne kadar nerelerde idi bu kişiler?
Ben 35 yıldır o camianın her köşesinde bulundum ve ilk defa gördüm o kişileri herkeste öyle görmüş..
Bundan sonraki genel kurulların Abdi İpekçi gibi salonlara sığmayacak Of'lu ve Hayrat'lıların katılabileceği ortamı lütfen hazırlayın diye yeni sevgili yöneticilerimize ilanen duyuruyorum ve haykırıyorum."GELİN MİSYONUMUZU VE KİMLİĞİMİZİ TÜRKİYE İLE PAYLAŞALIM" Sloganımız olsun.
Sevgiler ve saygılar..
01 Ocak 2011 Cumartesi Saat 15:47
Tüm Yorumları Göster(7)
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar