.


İstanbul Of-Hayrat Kültür Ve Yardımlaşma Derneğinin  Gerçekleştirdiği 41. yıl  kuruluş Gecesi Adile Sultan Yalısında Gerçekleşti.
Seçkin bir davetli gurubunun katıldığı gecede Of-Hayrat Dernek başkanı Sayın Ruhan Çakıroğlu, Of-Hayrat vakfı başkanı Sayın Reşat Aksu, Trabzon Belediye başkanı Sayın Volkan canalioğlu, Of belediye başkanı Sayın Oktay Saral konuşma yaptılar.
Gecede sahne alan sanatçı Şevval Sam şarkıları ile İDEM Halk oyunları ekibi yöresel oyunları ile davetlileri eğlendirdi.
Davetiye ücretlerinin kişi başına 750 Ytl olması nedeniyle çok konuşulan gecenin gelirinin bilhassa eğitime burs olarak aktarılması nedeniyle davetiye ücretlerini  vakfın ve derneğin faaliyetlerine yardım olarak görülmesi gerektiğine inanıyoruz.
Of-Hayrat dernek ve Vakıf yönetimlerinin  İstanbulda yaşayan yüzbinlerce Of-Hayratlının sosyal organizasyonlarla kaynaşmasına , tanışmasına imkan verecek faaliyetleride gerçekleştirmesini dilemekteyiz.


OF-HAYRAT DERNEK BAŞKANI  RUHAN ÇAKIROĞLU GECENİN AÇILIŞ KONUŞMASINDA DAVETLİLERE HİTABEN OFUN VE HAYRATIN BAĞRINDAN ÇIKMIŞ İNSANLARIN GURBETTE ZORLUKLAR  İÇİNDE MÜCADELE EDERKEN , BİRLEŞEREK BÜYÜK ESERLER MEYDANA GETİRDİLER.

BU ESERLERİN EN ANLAMLISI OLAN  OF-HAYRAT KÜLTÜR VE YARDIMLAŞMA DERNEĞİNİN GURURLA 41.NCİ YILINI KUTLADIĞINI BELİRTEREK BU GURURUN 100.NCÜ YILA TAŞINMASI TEMENNİLERİNİ TÜM OF-HAYRAT CAMİASI ADINA DİLE GETİRDİ.

 

OF-HAYRAT VAKFI BAŞKANI REŞAT AKSU GECEDE OF VE HAYRATLILARA SESLENİRKEN YAPTIĞI KONUŞMADA TAHTA BAVULLA GURBETE GELEN OFLULARIN BU GÜN İŞ ADAMLARI SİYASETÇİ VE BÜROKRATLARA SAHİP OLDUĞUNU GEÇEN ZAMAN İÇERİSİNDE AZ ZAMANDA ÇOK BÜYÜK İŞLER BAŞARILDIĞINI VE YÖRE İNSANIN BU YÜKSELİŞİNİN NESİLLER BOYU DEVAM ETMESİ GEREKTİĞİNİ VURGULADI

 

 

 

TRABZON BELEDİYE BAŞKANI SAYIN VOLKAN CAN ALİ OĞLU GECEYE KATILMAKTAN DUYDUĞU SEVİNCİ VE ONURU OF-HAYRAT'LI HEMŞERİLERİYLE PAYLAŞTIĞI KONUŞMASINDA OF-HAYRATLI OLMANIN BİR MARKA OLMASI DIŞINDA OF-HAYRATTA  TÜM SOYADLARIN BİRER MARKA OLDUĞUNU BELİRTTİ.

TRABZONUN VE OFUN BİR BÜTÜNÜN İKİ YARISI OLDUĞUNU BELİRTTİ

 

DAVETE İCABET EDEN OF BELEDİYE BAŞKANI GECEDEKİ KONUŞMASINDA OFUN VE HAYRATLININ GURBETTEKİ BAŞARILARINI OFA VE HAYRATA YATIRIM YAPARAK BÖLGE EKONOMİSİNİ CANLANDIRMASIYLA TAÇLANDIRMASI GEREKTİĞİ SÖYLEDİ.
İstanbul'da ve Dünyanın neresinde olursa olsun Of-Hayrat etkinliklerini imkanları ölçüsünde takip eden sayın Oktay Saral , Hemşerilerimize verdiği en önemli mesajın bölgemizdeki göçün tehlikeli boyutlarda olduğunu vurgulayarak, bölgemizden gurbete çıkarak hayat mücadelesini kazanmış hemşerilerimizin bölgemize gelerek yatırım yapmasını ısrarla istemektedir.

41.YIL GECEMİZDE İDEMM HALK OYUNLARI HOCAMIZ YUNUS SABRİ BİBER EŞLİĞİNDE GECEYE HORONLARI İLE RENK KATTILAR

İLK TÜRK ASTRONOT ADAYIMIZ SERKAN ANILIR BÖYLE ÖNEMLİ BİR GÖREVİ BİR TRABZONLU OLARAK ÜSTLENMEKTEN GURUR DUYACAĞINI VE BUNUN KENDİSİNİN DEĞİL TRABZONLULARIN BİR BAŞARISI OLDUĞUNU KAYDETTİ.

Geceye renk katan ses sanatçımız Şevval Sam ve
İbrahim Tatlıses gecede sahne alan sanatçılardı.
Alıntı:Organizasyonun  haberi: www.ofhayrat.org.tr

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


GECEDEN DİĞER RESİMLER

Geceye çoğunluğu Of ve Hayrat ilçesinden olan ve İstanbul'da iş adamı, Siyasetçi ve Bürokrat’ların katıldığı  gece yemek müziği ile başladı.
Gecede Dernek Başkanı Ruhan Çakıroğlu’nun kısa konuşmasından sonra kürsüye davet edilen Of-Hayrat Vakfı Başkanı Reşat Aksu ise konuşmasında “Derneğimizin ve Vakfımızın bu güne kadar siyasetin içinde olmamıştır, bu geleneğimizi ve tutumumuzu devam ettireceğiz, ama kişisel olarak iş hayatımızda ki başarılarımızı siyasete girerek göstermeliyiz, bunun için çalışacağız dedi.

Geceye Ak Parti İstanbul Milletvekili Egemen Bağış’ın katıldığı, Trabzon milletvekillerinin geceye katılmayarak telgraf gönderdikleri geceye ayrıca Trabzon Belediye Başkanı Volkan Canalioğlu, TOKİ Başkanı Erdoğan Bayraktar,Siirt Valisi Necati Şentürk gecede aynı masayı paylaştılar

İstanbul Defterdarı Şükrü Dilaver, Of Belediye başkanı Oktay SARAL, Hayrat Belediye Başkanı Mehmet Nuh oğlu, Tırsan yönetim kurulu başkanı Çetin Nuhoğlu, sanatçı İbrahim Tatlıses ile çok sayıda iş adamı,dernek ve Vakıf başkanı geceye katıldılar.

Of-Hayrat Makililer derneği eski başkanı İdris Türk ve dostları,Bahçeli evler Eski Belediye Başkanı Saffet Bulut dostları ile Trabzon Kültür sanat Derneği Başkanı Seyfi Erbaş ve ,Trabzon Dernekleri eski başkanı Tahsin Usta , of-hayrat derneği müdürü, Şevket Süleymanoğlu  gecedeydiler.
Alıntı: www.medyakaradeniz.com - www.karadenizturk.net