Of, Hayrat geçitli köyünden ,hemşerimiz araştırmacı yazar Haşim Albayrak yeni yazmış olduğu "Oflu Hoca kavramını oluşturan din adamları" adlı kitabını Ballıca Spor Kulübü Derneğinde beldemiz sakinlerinin de katılımıyla tanıttı.
Kitap tanıtımında Haşim Albayrak tarafından yapılan sohbet büyük bir ilgi ile dinlendi.

Ballıca derneğinde gerçekleştirilen toplantıda Ballıca ve çevresinin din alimleri hakkında çeşitli anılar anlatıldı, Haşim Albayrak'ın 1.baskıda gözden kaçırdığı birkaç din adamı tespit edildi, bu hocalarımız hakkında bilgi ve belge temin edilmesi kararlaştırıldı.

Ballıca Dernek merkezinde yapılan tanıtıma Ballıca Gençlik ve Spor Kulübü başkanı Ali Ulusoy, Sahaflar çarşısının son  şeyhi Adil Sarmusak, Of Hayrat Dernekleri Başkan yardımcısı Ahmet Albayrak, Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkan yardımcısı Hüseyin Ayaz, Sivil İnisiyatif Gazetesi İmtiyaz sahibi Mitat Özdemir, Haber Müdürü Eyüp Kaya  ve çok sayıda belde sakinlerimiz katıldı.
Tanıtıma katılanlara Dernek yönetimi tarafından birer adet "Oflu Hoca kavramını oluşturan din adamları "kitabı hediye edildi.
Tanıtım sonrası Dernek yönetimi tarafından, Değerli yazarımız Haşim Albayrak'a derneklerine gelerek yapmış olduğu güzel sohbet ve kitap tanıtımından dolayı Ballıca Gençlik ve Spor Kulübü olarak teşekkür edildi.

Ballıca derneği İletişim Bilgileri
Ballıca Gençlik ve Spor Kulübü Derneği
Tomrukçu Sok. No:28 Vatan Cad. Üzeri (Vatan Hastanesi Yanı) Aksaray-İstanbul
Tel: 0212 533 58 61   E-mail: ballica@ballicadernegi.com