21 Eylül 2021 Salı Saat 23:52
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Bu genel kurulda Tek listeyle gidilen seçimde mevcut başkan İdris Türk, katılanların oy birliğiyle yeniden başkan seçildi.
31 Aralık 2016 Cumartesi Saat 16:51
Of-Hayrat Birleşik Makililer Derneği’nde kongre , İstanbuldaki Oflu ve Hayratlıların STK olarak önemli faaliyet ortaya koydukları bir kuruluş

Of-Hayrat Birleşik Makililer Derneği’nde kongre heyecanı yaşandı. Tek listeyle gidilen seçimde mevcut başkan İdris Türk, katılanların oy birliğiyle yeniden başkan seçildi.


Katılımcıların salona sığmadığı kongrenin divan başkanlığını Bahçelievler Trabzonlular Derneği Başkanı Selami Aykut yaptı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından gündemin diğer maddelerine geçildi. İdris Türk denetleme ve faaliyet raporunu bizzat okudu, kongre oy birliğiyle raporları ibra etti. Daha sonra yine İdris Türk’ün okuduğu gelir-gider tablosu da aynı şekilde kongre tarafından ibra edildi.

Dernek yönetim kurulu üye sayısının 15’ten 21’e çıkarma yetkisinin yönetim kuruluna verilmesi yönündeki tüzük değişikliği de oy birliğiyle kabul edildikten sonra seçime geçildi. Salonda başka liste çıkmayınca İdris Türk’ün listesi tek liste olarak seçime girdi ve mevcut liste yeni dönemde oy birliğiyle göreve getirilmiş oldu.

İdris Türk, seçimin ardından kısa bir teşekkür konuşması yaparak  genelde STK’ların özelde de kendi derneklerinin hem hemşehrileri hem de ülke menfaati için sahip olduğu öneme vurgu yaptı. 


Yeni dönemde insan kaynaklarının daha iyi değerlendirilmesi için proje ve çalışmalar yürüteceklerini anlatan Türk, artık bu mekanlara sığmadıklarını ve derneğin kendi mülkünü edinme zamanının geldiğini, bunu da  ortaklaşa mülkiyet yöntemiyle çözmeyi düşündüklerini ifade etti.

Of-Hayrat Birleşik Makililer Derneği’nin yeni yönetimi şu isimlerden oluştu. (Yönetim Kurulu’na eklenecek yeni üyeler daha sonra belirlenecek.)


1.İdris Türk

2.İslam Sarıoğlu

3.Ferşat Yıldırım

4.Zekeriya Özel

5.Üzeyir Albayrak

6.Şeref Sarmusak

7.Refik Kıroğlu

8.Nedim Albayrak

9.İdris Ersin

10.Mustafa Mollaibrahimoğlu

11.Muammer Ersin

12.Enes Gedik

13.Reşat Atalay

14.Bahattin Barut

15.Ali Yılmaz

Haber: Sadullah Dervişoğlu

Bu yazı toplam 2636 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar