22 Eylül 2021 Çarşamba Saat 01:16
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eski Babalardan 'Oflu İsmail' lakaplı İsmail Hacısüleymanoğlu İstanbul'da toprağa verildi.
24 Aralık 2015 Perşembe Saat 12:38
Tedavi gördüğü Maslak Acıbadem Hastanesi’nde hayatını kaybeden ve ‘Oflu İsmail’ olarak tanınan İsmail Hacısüleymanoğlu (77), son yolculuğuna uğurlandı.

 Siyaset, iş ve sanat dünyasından birçok isim katıldığı cenaze töreninde, cami avlusuna sığmayan kalabalık sokağa taştı.

Kilyos Merkez Camii’nde düzenlenen cenaze törenine Hacısüleymanoğlu’nun eşi Kısmet Hacısüleymanoğlu, oğulları Hasan ve Başar Hacısüleymanoğlu’nun da aralarında bulunduğu aile fertlerinin yanı sıra, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar, Eski Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu,Mehmet Ağar’ın oğlu Tolga Ağar, Sedat Peker’in kardeşi Atilla Peker, Semih Tufan Günaltay, Necdet Ulucan, Zeynel Abidin Erdem, Eray Kapıcıoğlu, Murat Cevahir, Mehmet Köymen, İsmail Türüt, Metin Şentürk, Hakan Ural’ın da aralarında bulunduğu siyaset, iş, sanat ve yeraltı dünyasından birçok isim katıldı. Cenazeye Sarıyer’den Belediye Başkanı Şükrü Genç ile çok sayıda mahalle muhtarı da katıldı.

Hacısüleymanoğlu’nun eşi ve çocukları avluda taziyeleri kabul etti. Törene, eski bakanlardan Mehmet Ali Yılmaz, Sedat Peker,Fatih Bucak, Nejat Ergin de çelenk gönderdi.

'Oflu İsmail' son yolculuğuna uğurlandı

Salı günü tedavi gördüğü hastanede vefat eden Hacısüleymanoğlu'nun (77) Kilyos Merkez Camisinde düzenlenen cenaze törenine, ailesi ve yakınlarının yanı sıra, eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, eski Devlet Bakanı Cavit Çağlar, eski Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, Mehmet Ağar'ın oğlu Tolga Ağar, Sedat Peker'in kardeşi Atilla Peker, Necdet Ulucan ile Zeynel Abidin Erdem, Eray Kapıcıoğlu, Murat Cevahir, Mehmet Köymen, İsmail Türüt, Metin Şentürk ve Hakan Ural'ın da aralarında bulunduğu siyaset, iş ve sanat dünyasından isimler katıldı.

Sedat Peker çelenk gönderdi

Hacısüleymanoğlu'nun eşi ve çocukları cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Törene, eski bakanlardan Mehmet Ali Yılmaz ile Sedat Peker, Fatih Bucak, Atilla Saral, Nejat Ergin de çelenk gönderdi. 

Cavit Çağlar, Hacısüleymanoğlu'nun iyi bir insan ve dost olduğunu belirterek, "İyi bir aile babasıydı. Nur içinde yatsın. Mekanı cennet olsun. En son hastanede görüştük. Bir ay önce de beraber balık ziyafeti çekmiştik" dedi.

Erdoğan Bayraktar da Hacısüleymanoğlu'nun memleketinden yakın dostu ve hemşehrisi olduğunu ifade ederek, "Sevdiğimiz bir kardeşimizdi. Allah gani gani rahmet eylesin. Yeri mekanı cennet olsun. Eşe, dosta garibana faydaları vardı. Üzgünüz" dedi.

İbrahim Hacıosmanoğlu: Her Oflu'nun bir vefa borcu vardır

İbrahim Hacıosmanoğlu ise çok üzgün olduğunu belirterek "Rahmetli çocukluğumuzdan beri idolümüzdü. Kendisine her Oflu'nun bir vefa borcu vardır. Allah rahmet eylesin. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı.

 Kılınan namazın ardından bir süre omuzlarda taşındıktan sonra cenaze aracına konulan Hacısüleymanoğlu'nun cenazesi Kilyos Ağlamış Dede Mezarlığında toprağa verildi.

Bu yazı toplam 3840 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar