27 Eylül 2022 Salı Saat 15:03
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Of Solaklı deresinde yapılan Rafting, HES inşaatlarının dereye yoğun hafriyat boşalması nedeniyle Çamur Raftin yapılmış oldug
09 Eylül 2015 Çarşamba Saat 07:22
Of solaklı deresinde ilki gerçekleştirilen Şamdrel ile rafting etkinliği derenin çamur deryası gibi akması nedeniyle istenilen yoğunlukta gerçekleşmedi

Of Solaklı deresinde turizmi geliştirme amaçlı su sporlarını yaygınlaştırmak amacıyla bir dizi proje düşünülüyor

Geçmişte Rafting yapılmasına uygun olan solaklı ve Baltacı derelerinde su azalınca Rafting botu yerine şamdrelle mini rafting yarışı düzenlendi.

Çok önceden yerel basın ve sosyal medyada duyurulan yarışmaya katılım yoğun olmadı, Bu ilgisizliğin sebebi yarışmaya muhalefet değil Solaklı deresindeki suyun debisinin az olması, Daha önemlisi bir zamanlar içilecek kıvamda olan solaklı vadisi deresinin suyunun Vadide gerçekleştirilen yoğun HES projelerinin dereyi kirletmesi sonucu, Çamur deryası içinde Şamdrel yarışması yapmak zorunda kalmış olmalarından kaynaklanıyor.

Uzungöl, Dernekpazarı, Çaykara ve Of Bölgesinde bulunan Solaklı Vadisinde eğitimci rafting antrenörü Güngör Saral ve bir grup amatör spor gönüllüsü tarafından düzenlenen Şambrel Rafting etkinliği bu çamurlu su nedeniyle gereken ilgiyi görmedi.

            Etkinliğe katılan rafting severler, Şambreli kap, Raftingi yap! Sloganı ile yapılan etkinliğin Solaklı Vadisinin tanıtılması, gençlerin kötü alışkanlıklara yaklaşmaması, spor ve sosyal etkinliklere yönlendirilmesi amacı düzenlendiğini ve katılmaktan mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Amatör olarak başlayan etkinliğin, ileriki yıllarda Valilik, Kaymakamlıklar ve Belediyeler, İl-İlçe Gençlik ve Spor Müdürlükleri, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ve ilgili spor kurum-kuruluşlarının destekleri ile birlikte daha kapsamlı şekilde devam etmesinin su sporu, turizm ve Solaklı Vadisinin tanıtılması açısından çok büyük önem taşıdığını ifade eden katılımcılar, etkinliği organize eden rafting antrenörü Güngör Saral’a teşekkür ettiler.

            Solaklı Vadisinde düzenlenen etkinlik öncesinde açıklama yapan Rafting Antrenörü Güngör Saral ve Amatör Raftingciler Fazlı Gözütok, Ali Rıza Köroğlu, İlyas Bayraktar, Zafer Demiroğlu, Özcan Demirel, Bayram Ağırman, Ali Kurt, Ömür Arslan ve Mehmet İhtiyar amaçlarının gençlere su sporlarını sevdirmek ve Solaklı Vadisinin tanıtımına katkıda bulunmak olduğunu ifade ettiler. Şambrel raftingin kalp-damar dolaşımı ile fiziksel olarak kol ve omuz kaslarını geliştirdiğini belirten Rafting Antrenörü Güngör Saral, bu sporun adrenalin seviyesini artırdığına da vurgu yaptı.

Solaklı Vadisi Of Kirazgöl Mesire yerinden (Asma Köprü Yanından) saat 13:00’da başlayan Şambrel Rafting etkinliği, Of Kalyon Köprüsünde 13:30’da sona erdi. 

Dileriz ileride Solaklı deresinin suyundaki çamur son bulur

Haber Özeti : Sadullah Dervişoğlu

Bu yazı toplam 20808 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar