21 Eylül 2021 Salı Saat 23:47
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Of Belediyemiz Bayrağın yok olduğundan haberi mi yok diye merak ediyoruz.
13 Aralık 2014 Cumartesi Saat 14:55
Of belediye başkanımıza sesleniyoruz, Gün aşırı bir vatandaşımız arayarak Kalemizdeki bayrak neden yok diye soruyor.

Sayın Belediye Başkanımıza duyuruyoruz, Of Kalesindeki Türk bayrağı belediyenin kapısındaki bayraktan az önemli değildir, Belkide dahada önemlidir. Kalemize Of'a yakışan büyüklükte Türk bayrağımızın çekilmesini rica ediyoruz

İnternetin sosyal paylaşım sitelerinde "Bayrağımızı İstiyoruz" şikayetlerini belediyemizin bunca personeli, takip edeni görmüyormu?

Herşeyden önce Milli manevi duygularının kuvvetli olduğuna inandığımız Başkan S. SALİH  SARIALİOĞLU çok sıklıkla önünde geçerken bu bayrağımızın yokluğu kendisini rahatsız etmiyor mu? diye merak ediyoruz.

Şikayetlere bakılırsa uzun zamandır bu bayrak yok, Çok sık çalınıyorsa bunun önlemini almak kolay, Bayrak direğine uzaktan kumandalı bir makara koyarsınız, kumanda ile bayrak yukarı çıkar, Kimse indiremez çalamaz.

Fotoğraflardan gördüğümüz kadar Bayrak olmadığı gibi bayrak direği de yok.

İlim, İrfan, Medreseler, alimler şehri Of ilçemiz Milli mücadelenin ilk kurşununun atıldığı yerdir.

Of Belediye yöneticilerimiz bu gerçeği bilmiyorlar demekki, Hiç konu etmediler şimdiye kadar.  

Hala  kitaplarında milli müdafanın ilk kurşunun İzmirde atıldığı yazar, Yanlıştır. Milli Mücadelenin ilk savunması Of Baltacı deresinde verilmiştir.

Milli Mücadele'nin ilk kurşunununun İzmirde 15 Mayıs 1919 tarihinde atıldığını biliriz.

Milli Mücadelenin “İlk Kurşunu ” Hatay’ın Dörtyol İlçesi, Karakese Köyü yakınındaki Özerli Çayı kenarında Mehmet Kara ve Çete arkadaşları tarafından 19 Aralık 1918 tarihinde atılmıştır.

Milli Mücadelenin ilk kurşunu Rus kuvvetlerinin 24 Şubat 1916'da Rize'yi işgalinden üç gün sonra İyidereyi geçerek Of sınırlarına yakın Baltacı deresi Maki boğazında Rus kuvvetlerinin karşısına çıkan Oflular tarafından atılmıştır.

Silah ve Mühimmat desteği kalmayan Of'lular çekilerek 15 Mart 1916'da Of işgal edilmiştir.

Of Kamu görevlilerinin bu konuyu çok sıklıkla işlemesi gerekiyor.

kaldıki Trabzon'un Fethinin 15 Ağustos 1461 olmasına rağmen Trabzon Valiliği ve Büyükşehir belediyemiz, Anlaşılamaz bir  İnatla Trabzon'un Fethini 26 Ekim 1461 yıl dönümünde kutlamaya devam ediyor.

Onbeş Mayıslarda kim ne yapıyor?

Fener partiği (kendi deyimi ile) İstanbul Yeni Roma Ekümenik partiği Bartholomeos, Sumela manastırında Meryem ananın vefatının yıldönümü olarak kutluyor, ağıtlar yakılıyor, tekrar Pontusun kurulması için yalvarıyorlar. Ne hikmetse bütün Ortodoks aleminde rutin olarak kutlanan bu yıl dönümünde patrik inatla her yıl Trabzon'a geliyor, Diğer kutsal yerlere neden gitmiyor, Selçukta Meryem anamızın kabri var Oraya niye gitmiyor?

Bunları biz vatandaşlar düşündüğü kadar yöneticilerimizin de düşünmesini istiyoruz.

Of kalemize acilen Yeterli büyüklükte, Of'umuzun şanına yakışacak bir bayrağın Of kalesine çekilmesini bekliyoruz.

Not: Sakın bu kale bizlerin değil, Roma kalesi olduğu için çekmiyoruz demiyesiniz!, Türkiye sınırları içindeki herşey bizimdir. Türkiye bağımsız üniter bir devlettir, Öylede kalacak İnşaallah. Amin.


ÖNEMLİ NOT: BU GÜN 16 ARALIK 2014 VE 

Serkan KulBu Sabah 08:00 İtibari İle OF Kale de TÜRK BAYRAĞI tekrar Asılmıştır.İlgililere Teşekkürler..

Bu yazı toplam 2074 defa okundu.
 
Paylaş
Hüseyin ALKAN
İNANDIRICI BULMUYORUZ
BAŞKANIN AÇIKLAMASI BİZE MAKUL GELMEDİ
AYLAR OLDU, BİR MAKARANIN TAMİRİ NASIL BU DENLİ UZATILABİLİR
ANLAMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR
ÜÇÜNCÜ AYINA GİREN BAYRAKSIZLIK İSTANBULA SİPARİŞ VERİLSEYDİ 3-5 GÜNDE GELİNİP YAPILABİLİRDİ
KONUYA BU ŞEKİLDE DAMARDAN GİRMESİ
HABERCİLERİ SİYASİ POLEMİKLE SUÇLAMASI AÇIK SEÇİK SUÇLULUK PSİKOLOJİSİ OLARAK GÖRÜYORUZ
BU HABERLER ÇIKMASAYDI ÇOK DAHA BEKLERDİK
13 Aralık 2014 Cumartesi Saat 20:04
Salim Salih Sarıalioğlu
Of Belediye Başkanı AÇIKLAMASI
4 Gün önce yaptığımız Habere İlşkin OF Belediye Başkanı Salim Salih SARIALİOĞLU ndan Yapılan AÇIKLAMA


İzzet ve şerefi Allah katında bilen İsmi Celali Hilal diye mahyalaştıran, Peygamberinin has ismini yıldızlaştırarak yönünü ve yolunu onunla bulan varlığın sahibine Hilal sebebine yıldız deyip öylece bayraklaştıran, bayrakla ağlayıp bayrakla gülen, bayrakla var olup bayrakla ölen ve "Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır." deyip bu topraklar için toprağa düşenlerin bir evladı olarak biz asla bayrak indirmeyiz ve de hiçbir kuvvete indirtmeyiz. Kaldı ki Bayrak hepimizin en kutsal değerlerinden, her Türk evladının hiç düşünmeden Can'ını feda edeceği namusudur. Romalılar dahi şöyle der: "vur ama dinle" Dinleyin! İlgili bayrak direğinin bayrağı yükselten motor mekanizması arızalı olduğundan servise gönderildi olayın hakikati budur. Önümüzdeki hafta içerisinde arıza giderilecektir. Dolayısı ile hepimizin en kutsal değerleri üzerinden bu kadar basit siyasi veya başka nedenlerle atraksiyon yapanları kamuoyunun vicdanına havale ediyor, aklı selim düşünmek gerektiğini hatırlatıyor ve Tüm Oflu hemşehrilerimi en kalbi duygularımla selamlıyorum.

Of Belediye Başkanı
Salim Salih Sarıalioğlu
13 Aralık 2014 Cumartesi Saat 19:59
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar