27 Eylül 2022 Salı Saat 16:12
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Trabzon federasyonları birbirleriyle mücadeleye devam ediyor
15 Şubat 2014 Cumartesi Saat 08:18
İstanbul'da bu yıl Trabzonun düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılı anısına birçok dernek ve federasyon etkinlik düzenliyor. Aslı bir olan TDF ve TF bu nedenle davalık olmuş durumdalar

Trabzon dernekleri federasyonu, Trabzon federasyonu, Trabzonun düşman işgalinden Kurtuluşunun 96. yılı etkinliğinde karşı karşıya geldi

Trabzon Dernekleri federasyonu ve Kendi içinden muhalif çıkan Trabzon Federasyonu Trabzonun Düşman işgalinden kurtuluşunun 96. yılında etkilik olarak, Patent kurumundan Temsil yetkisi alarak karşı karşıya geldi.

Tranzonluların kabul etmediği bu ayrışma Karadeniz Konfederasyonu konusunda da var. Hep aynı kişiler bir araya gelemiyor, Trabzonu temsil etmeyi kendilerine hak görmüşler, Hukukun eksikliğinden faydalanan taraflar Trabzon adı için sözlü, yazılı, hukuki kaos ortamı oluşturmaktan bıkmadılar, bıkacakları da yok.

Trabzon Dernekleri federasyonu adına yapılan açıklama:

Trabzon'un Kurtuluşunun 96. Yıl dönümü Kutlamaları ve Sivil Toplum Kuruluşları Tanıtım Günleri" etkinliğimiz, 27 Şubat - 2 Mart 2014 tarihlerinde, Feshane Kongre ve Kültür Merkezinde yapılacaktır.

 

BU ARADA BU ETKİNLİĞİN PATENTİNİ ALARAK HER TÜRLÜ KÜLTÜREL ETKİNLİĞİ TRABZON ADINA YAPMAK İÇİN SADECE KENDİLERİNİN HAKKI OLDUĞUNU İDDİA EDİYORLAR


24 Şubat Trabzon Kurtuluş Etkinlikleri Patenti Federasyonumuza aittir Federasyonumuzdan izin alınmadan yapılan Trabzon Kurtuluş etkinlikleri sahtedir ve haklarında hukuki işlem başlatılmıştır.

Patent tescil haklarını hiçe sayarak etkinliğe destek vermek de suça iştirak etmek demektir.
Kamuoyunun bilgisine...  Mustafa Demir Trabzon federasyonu başkanı


Diğer Trabzon federasyonu etkinliğini bu şekilde duyuruyor, Ve etkinliklerin patenti olmaz şeklinde itiraz ederek  verilen patentin hukuki bir alt yapısı yoktur diyor.

FESHANEYE SIĞMAYAN TRABZON DOSTLARINI VE TRABZONLULARI BU YIL 96. KURTULUŞ YIL DÖNÜMÜNDE SİNAN ERDEM SPOR SALONUNDA AĞIRLAMAKTAN ONUR DUYARIZ.

Dr. Haydar Dulkadiroğlu
TRABZON FEDERASYONU BAŞKANI

Biz Trabzonlu olarak bu çatışmaların içinde değiliz, Haklı haksız tarafta değiliz, TF Başkanı Haydar Dulkadiroğlunun Trabzon adına düzenlediği bazı etkinlikler nedeniyle rahatsızlığımızı hep dile getirdik, getirmeye devam ediyoruz.
Sinan erdemdeki bu etkinliği Çözüm süreci etkinlikleri gibi Güneydoğu Dernekleri ve federasyonları ile ortak yaptıklarını duyuyoruz. Bu etkinlikler yöreseldir, Diğer illerin böyle bir etkinliğe katılmasının fazla gerekli olduğuna inanmıyoruz.
Elbetteki Trabzon Türkiyenin çimentosudur, Edirneden karsa kadar akrabalıklarımız vardır, yerleşkelerimiz vardır. Fakat Çözüm gibi Türkiyenin en az %50sinin kabul etmediği, On binlerce şehidimizin gazimizin hesabı sorulmasın anlayışına bizde karşıyız.

Türkiye medeni Dünya içinde bir hukuk devleti olarak biliniyor, Bu nedenle AB süreci devam ediyor.
Bir tarafta onbinlerce mağdur varken diğer tarafta barış gelecek diye, tam özerklik gibi bir ayrışma ile Üniter devletimizin eyaletlere ayrılma planına sıcak bakmıyoruz.
Bu nedenle TF'nin Güneydoğu federasyonları ile Anadolu federasyonu ile ortak düzenlediği bu etkinliğe katılmadığımız gibi.
Genel kurul zamanlarında Hukuki hassasiyetleri göz ardı eden, Trabzon sivil toplum kuruluşlarını kucaklayıcı politika üretemeyen, ayrışmaya, düşmanlığa yol açacak girişimlere devam eden TDF'yide desteklememiz söz konusu değil.
Biz üzüm yemek amacındayız, bağa sahip çıkmaya, bağcıyı dövmeye taraf olamayız.
Her konuda Trabzonun birlik beraberliğini savunuyoruz, Birilerinin yanlış işleri diğerlerinin yanlış işlerini meşru yapmaz. Her iki tarafı da insani duygularla uyarıyoruz, Trabzonu, Trabzonluyu ayrıştıracak değil kaynaştıracak eylemler içinde olun, biraz kendinizi sorgulayın.
Düne kadar savunduğunuz hukuksuzlukları dava konusu yaptınız, Henüz bir sonuç alındığını duymadık, kendi sitenize baktık göremedik. Lütfen kısır çekişmeleri bırakalım.


Bu yazı toplam 3005 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar