29 Kasım 2021 Pazartesi Saat 12:07
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Trabzonsporda keyfi yönetim İstifa Getirdi
06 Aralık 2013 Cuma Saat 15:47
Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı Sebahattin Çakıroğlu, Trabzonspor başkan yardımcılığı, basın sözcülüğü ve Kulüpler Birliği yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.

Çakıroğlu basına yaptığı açıklamada isim vermeden Başkan Hacıosmanoğlu'na zehir zemberek eleştiriler yöneltti. Çakıroğlu, kulübün siyasi söylemlerle parçalara ayrıldığını, kimsenin fikrine danışılmadığını ve yönetim kurulu toplantılarına bile gerek duyulmadan tek adam zihniyetiyle kulübün yönetildiğini iddia etti.

Çakıroğlu, yaptığı açıklamada, yaklaşık 6 ay önce yapılan olağanüstü kongrede birlik ve beraberlik mesajlarıyla yola çıktıklarını belirtti.


"Siyaset bulaşmış Trabzonspor'u siyasetten uzak tutmaya, bölünmüşlüğü bitirmeye, adeta yerlerde sürünen onurunu, çalınan haklarını geri almaya, kirlenmiş Türk futbolunu temizlemeye, efsane Karadeniz fırtınasını yeniden estirmeye söz verdik" diyen Çakıroğlu, açıklamasında şu görüşlere yer verdi: "Değerli Trabzon seçmeni, siyaseti arkasına almış zengin holding patronlarını değil, dik duruşunu her platformda sergileyeceğini söyleyen sayın İbrahim Hacıosmanoğlu ve kendisine inanmış arkadaşlarını tercih ederek gerçek onurlu duruşu gösterdi. Lakin hangi akla hizmet ettiğini anlamadığım sebeplerden dolayı tabiri caizse dere geçerken at değiştiren ve her şeye rağmen siyasi görüşü, hayat felsefesi dahi farklı olan ve bu farklılığa rağmen tek yürek oldukları Trabzonspor'u, yaptığı bölücü ve siyasi söylemlerle parçalara ayıran, kapalı kapılar ardından yaptığı görüşmeleri hiçbir şekilde yönetimle paylaşmayan ve kendisinin de başkanı olduğu ve değişik siyasi görüşlere sahip Trabzonspor yönetim kurulunu yaptığı söylemlerle adeta kuklaya çevirmeye çalışan, kendisine ait olmayan hiçbir fikri kabul etmeyen, buna bağlı olarak yönetim kurulu toplantısına dahi ihtiyaç duymayan zihniyete daha fazla yardım ve yataklık etmemek adına üstlenmiş olduğum Trabzonspor başkan yardımcılığı, basın sözcülüğü ve Kulüpler Birliği yönetim kurulu üyeliğinden feragat ediyorum.


Hala devam eden Trabzonspor yönetim kurulu üyeliğimden yapılacak ilk seçimli genel kurula kadar istifa etmeyerek Trabzonspor'u koruma adına mücadeleme devam edeceğim. Hayal kırıklığına uğrattığım tüm Trabzonspor sevdalılarından özür diliyorum."   Ak Parti MİTİNGİNE KATILMIŞ CHP'Yİ ELEŞTİRMİŞTİ

Trabzonspor başkanlık koltuğunu oturduktan sonra İbrahim Hacıosmanoğlu'nun yaptığı bazı açıklamalar ve eylemler kendi camiası içinden de eleştiriler gelmesine sebep olmuştu. Hacıosmanoğlu, Gezi Parkı eylemleri sonrasında Başbakan Erdoğan'ın İstanbul Kazlıçeşme'de düzenlediği mitinge katılan tek spor kulübü başkanı olurken daha sonra CHP'yi eleştiren açıklamalarda da bulunmuştu. Tüm bu eylemleri sonrasında kendi camiasından da eleştiriler alan Hacıosmanoğlu daha sonra yaptığı basın toplantısında da "Başbakan'a dün destek verdik, bugün veriyoruz yarın da vereceğiz" demişti.

Bu yazı toplam 2111 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar