03 Ağustos 2021 Salı Saat 18:52
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
TDF Gençlik kolları İstanbulda Trabzonun fethini kutladı
25 Ekim 2010 Pazartesi Saat 09:04
Trabzon dernekleri federasyonu Gençlik kolları Trabzonun fethini istanbul Fatihte bir dizi etkinlikle kutladı

Trabzon’un Fethinin 549. Yılı İstanbul Fatihte Kutlandı
Trabzon Dernekleri Federasyonu Gençlik Kolları bu yıl İstanbul’da ilk kez düzenlediği Fatih Sultan Mehmet Hanı anma ve Trabzon’un fethinin 549. yıldönümü kutlama etkinlikleri programı 26 Ekim 2010 tarihinde Fatih Camiinde ikindi namazına müteakiben Fatih Sultan Mehmet Han’ın türbesi başında başladı.

TDF Gençlik Komisyonu Bir İlki Gerçekleştirdi

Törende ilk olarak Fatih Sultan Mehmet Han ve silah arkadaşlarının ruhları için önceden okunan Hatmi Şerifin duası Fatih Camii imamı tarafından hazirun önünde topluca yapılarak kabir ziyaretine geçildi. Fatih camii avlusunda bütün katılımcılara gülsüyü ve lokum ikram edildi.

Trabzon Fethi için etkinliklere Bağcılar Trabzonlular dernek başkanı Abdulkadir Çelebi,Bahçelievler Trabzonlular dernek başkanı Ahmet Hocaoğlu ve Köprübaşılılar dernek başkan yardımcısı Göksal Purtuloğlu, Adnan kahveci Recep yazıcıoğlu Platformu başkanı Köksal Öztürk katıldı.

Mehteran İcra’sı ile İstiklal Marşı Okundu

Kabir içinde ziyaretler yapılarak dualar okunduktan sonra programa Fatih Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezinde devam edildi. Kokteyl ikramından sonra saat 18.00 de mehteran takımının icra ettiği İstiklal marşı okunmasıyla birlikte saygı duruşu gerçekleştirilerek program başlatıldı.

Mehteran, İstiklal Marşı açılışından itibaren gösterilerine devam ettiler ve yaptıkları gösterinin ardından katılımcılar tarafından ayakta alkışlandılar.

Trabzon’un Fethinin Öncesi ve Sonrası

Federasyonun gençlik kolları komisyonu Başkanı Arif KURUMAHMUT ve TDF Genel Başkanı Nurettin TURAN, günün önemini belirten konuşmalarını yaptıktan sonra Trabzon’un fethi öncesi ve sonrasını araştırmacı yazar Yavuz BAHADIROĞLU Ve Prof Dr Zeki ARSLANTÜRK anlattılar

Konuşmacılara Plaket verildi

Konuşmacılara günün anlamına gençlik kolları tarafından hazırlanan plaketleri Fatih Belediye Başkan yardımcısı Hasan SUVER ve Fatih Milli Eğitim İlçe Müdürü Kenan KIRALI tarafından takdim edildi.

Abdurahman YAZICI’nın kahramanlık türkülerine yöre sanatçısı Yüksel TELLİOĞLU ve Kemal KADIRGA okudukları birer yöre türküsüyle eşlik ettiler. Ayrıca Şalpazarı Dernekleri Federasyonu’na bağlı Doğan köyü derneği folklor ekibi ve Kasımağa köyü derneği kolbastı ekibinin oynadıkları horon ve kolbastı oyunlarıyla katılımcıları coşturdular.


Fatih Sultan Mehmet Han Ve Mustafa Kemal Atatürk’ün Mesajları İlgi Topladı

Fatih Camii merasim alanı, Zübeyde Hanim Kültür Merkezi ve Federasyon Genel merkezinin önü Türk bayrağı, Mustafa Kemal Atatürk ve Fatih Sultan Han posterleriyle süslendi.

Fatih Sultan Han posterine yazılan “İstanbul’un Fethi, Trabzon’un Fethi ile tamamlanmıştır.” ve Mustafa Kemal Atatürk posterlerine yazılan “İlk defa Samsuna ayak bastığım zaman bana kuvvet-i veren vatandaşlarımın ilk safında kahraman Trabzonluların bulunduğunu asla unutmayacağım.” mesajları katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

Bu yazı toplam 3580 defa okundu.
 
Paylaş
Behram Yıldız
TAKA haberine açıklama
Hey TAKA Bu Emekler, gerçekleştirilen işin %10'u değil
Bu kadar emeği görmüyorsun, göremiyorsun, Akılın almıyor.
gerçek suçlu duyarsız Trabzon halkına tek kelime etmiyorsun
Bu delikanlıların emeklerin içine etmeye çalışıyorsun
Beceremezsin Kabız olur, çok sancı çekersin
Bizden hatırlatması
EMEKLERDEN BİR BÖLÜM İZLE TAKA; http://www.facebook.com/aslan.turan#!/album.php?aid=257348&id=593133515
27 Ekim 2010 Çarşamba Saat 08:19
ali sağlam
BUNLAR NE YAPMAK İSTİYOR???
Evet Ökkeş kardeşim
Sivil toplum örgütleri nasıl yaşıyor, nasıl faaliyet yapıyor bunu bilmeden, birde ne yapıldığından haberdar olmadan böyle haber yapmak çok ayıp, Buradan İstanbul Taka gazetesini kınıyorum.
Birçok güzel şeyi görmeyerek, alabildiğine konuyu zorluyarak eleştiri yazmak insanlığa uygun davranış değil.
Hatip Yavuz Bahadıroğlu, Tarih konusuna Trabzon sporu karıştırmasını eleştiriyor, Konferans sonucunda Horon ve Kolbastı guruplarının gösterisi kınanıyor, Abdurrahman Yazıcının Şehit ve Kahramanlık türküleri söylemesi ayıplanıyor.
Hayret bunlar nasıl gazeteci?
Birçok türlü gazeteci vardır, Tetikçi, Yoluna çıkmış Avantacı, Siyasi ideolojik mücadeleci, dedikodu yazarı, spoar eleştirmeni Bu zevat hangisine giriyor acaba?
Burada ben söylemeyeyim, yorum yapacak olanlar söylesin.
Gazetecilerin görevi sivil toplum örgütlerini motive etmektir, Demoralize etmek değildir.
Fedearsyon ve gençlik kolları binlerce afiş, pankart, el ilanı bastırıp derneklere çeşitli kurumlara dağıttı, Binlerde özel davetiye yollandı, Bin küsur kişiye SMS mesajı, 800 kuruma faks çekildi.
TDF daha ne yapacaktı?
Fakat bu gazeteci zavat bütün bunları görmeyerek Trabzon halkına hiçbir sitem etmeden böyle sivil toplum örgütlerine sallaması çok ayıp çokkk.
26 Ekim 2010 Salı Saat 17:07
Ökkes Bölükbasi
Gerçek Haber, Haberin gerçeği budur.
Fakat bu satırdan itibaren okuyacağınız yazı, yanlış’a yanlış demek gerektiği için kaleme alınmıştır ve adı geçen kurumun danışma kurulunun görüşüdür. Danışma Kurulu yaptığı değerlendirmede söz konusu haber için; Asparagas değil, haber olarak özü itibariyle doğru ancak etik değil. Şekil ve matematiksel olarak yanlıştır.
Yazan kişi gazeteci olsa sorun değil. Ama her önüne gelen, eline kâğıt, kalem alan, boynuna fotoğraf makinesi takan gazeteciyim diye ortaya çıkıp dolaşıyor. Bunları yapmakla gazeteci olunamaz. Olunsa herkes gazeteci olurdu.
Olunca da tam olacaksın. Ya gazeteci olacaksın, ya da reklamcı. Gazeteci olamayan çakma gazeteci, reklamı kendisinden geçmeyen olayın haberini yapınca böyle yanlışlıklar oluyor.
Haber konusu kurumu küçümsemekle, katılımcı rakamlarını düşük vermekle, etkinliğin yapılış biçimini çarpıtmakla, coşkulu kalabalığın fotoğrafı yerine sayısal olarak az kişi görüntülü fotoğraf kullanmakla bir yere varılamaz.
Ancak olur böyle şeyler diye geçiştirilecek bir durum değil bu.
Resmen gayri ahlaki bir durumla karşı karşıya kalınmıştır.
Tabii burada bir önemli bir konu da “yazan kadar yayınlayanın” durumudur. Bu tip gazetecilerle gazetelerine ne kadar fayda gelir bilinmez.
Haberini böyle yanlış yapmakla, o yerden reklam gelmez ve o kişileri de kazanamazsın. Zaten söz konusu bu tip gazetecilerin, haberi doğru yapmak, gerçekleri yazmak gibi bir derdi olmayacağından bu sözlerimiz de her zaman havada kalır. Ancak anlayan anlar, herkes bir birini tanıyor, biliyor.
Bu bir kutlama’ dır. Anma’ dır. Bu biçimde camisi, duası, horonu, kemençesi, kahramanlık türküleriyle, paneli ve üstün nitelikli panelistleriyle, katılımcılarıyla heyecan yaratan coşkulu bir çalışma olmuştur.
Sivil Toplum Kuruluşları, yöneticileri ve üyeleriyle tamamen gönüllülük esasına göre çalışırlar. Bu tip çalışmaları her zaman matematiksel hesaba çekmek doğru değildir. Bu işler gönül işidir.
İsteyen beğenir, istemeyen beğenmez. Beğenmeyen bunu yarısı kadarını kendisi yapsın.
Bir gazetenin temsilciliğini yürütebilmek, bürosunu yönetebilmek de özenli, özverili, yapan kişiye kariyer kazandıracak bir iştir, para karşılığı yapılır, tabii yapabilene. Bu konuda karizma bir kez çizildi mi.? geriye ne karizma kalıyor, ne temsilcilik.
Herkes her şeyi yapamaz, yapabilemez. Bizim etkinliğimiz de bu kadar işte. Dört dörtlük olmadıysa da dört üçlük olsun. Seneye daha iyisi yapılır. Hiç problem değil. Bu bir anma etkinliği, sabit, her yıl daha iyiye doğru tekrarlanabilir ama gazete bir, iki, bilemedin üç, dördüncüsü yok…
Ökkes Bölükbasi
okkesb@gmail.com
26 Ekim 2010 Salı Saat 16:55
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar