03 Ağustos 2021 Salı Saat 19:43
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah Gözaydın
hayratli@gmail.com
BU CİNAYET'TE KATİL KİM?
14 Aralık 2011 Çarşamba Saat 03:47

11.12.2011, Binlerce (Tv ve İnternette yayınlandığı için) beklide milyonlarca insanın yüreğini sızlatan bir trafik kazası sonucu 21 Yaşında bir genç ( Torunum) hayatını kaybetti.

Biz biliyoruz elbette, lakin sosyal paylaşım sitelerinde, Cenaze merasiminde binlerce seveninin olduğunu gördüğümüz, Sevenlerinin kahrolduğu bir ölüm yaşadık.

Bence trafik kazası, kasıtsız ortaya çıkan bir durumdur, Otomobil ve yol zeminindeki bilinmesi mümkün olmayan bir arıza, bozukluk nedeniyle oluşan sebeplerden meydana gelir.

Kişi Trafik kurallarına uymaz, direksiyon hâkimiyetine gereken ciddiyeti vermez, şuurunu kaybedecek promil’de alkollü, Trafiğe katılabilecek kadar kişisel kabiliyeti yeterli olmayanlara Ehliyet, Araç veren, bu aracı alarak trafiğe çıkanların sebep oldukları kazalar, Ne kadar kazadır?

Bunun adı hukuk dilinde de, vicdan dilinde de Cinayettir. Kasıtlı suçlar içine girmesi gerekmektedir.

Bir vatandaşa, Ne sebepten olursa olsun, Hafta sonları ticari araç teslim ediliyor. Vatandaş rızkını ararken Allah’ın beyan ettiği (Rızkı Biz Dilediğimize yayarız, Dilediğimize kısarız) ayetini bilmeden, düşünmeden vahşi bir hırs ile yollarda terör estiriyorlar, Pek çok maddi ve canlara mal olan kazalara sebep oluyorlar.

Haberlerde ve İnternete kazanın oluş şeklini görmüşünüzdür, Rahmetli Mert Sacit Kuralların tanıdığı limitlerin çok altında motosikleti ile sol şeritte seyrediyor, Bir ticari taksi sağ şeritte park halinde, sinyal yok, Kendi istikametine bakmak yerine, karşı yönde bekleyen bir müşteriyi kapmanın hırsı ile  gelen trafiği gözlüyor, ilk fırsatta bulduğu aralığa DALMAK için aniden sol yaparak, karşı yola geçmeye kalkıyor.!

Ömür hesabı biten Mert Sacit, aniden önüne çıkan bu tehlike karşısında yapabileceği hiçbir şey yok, Taksiye çarpmaktan kurtulamıyor. Motosiklet aracın ön tekerleği kenarına hafifçe vurarak devriliyor (Takside fazla bir hasar yok) Mert Sacit bu arada göğsünden darbe alıyor, devrilen motordan kalkıyor, kendisine çarpan araca biniyor hastaneye doğru yola çıkılıyor.

Kuruçeşme’den Etfal hastanesine gelmek 30 dakika sürüyor, Hastahaneye gelindiğinde Mert Sacit’in durumu ağırlaşıyor, Mevcut acil personeli isabetli hiçbir müdahale yapmadan tomografiye havale ediyor, bu süreçte devam eden iç kanama nedeniyle Mert Sacit vefat ediyor.

BU BİR CİNAYETTİR, FAİLLERİ KİM ?

1-Dikkatsiz ve usulsüz U dönüşü yapan taksi şoförü mü?

2-5-10 dakikalık yolu tıkayan, aşırı trafiğe sebep olanlar mı?

3-Yaralıyı ilkyardım kurallarına göre olay yerinde hareketsiz, en uygun şekilde tutup ambulans çağırmayı düşünemeyenler mi?

4-(Tam Gün Yasası nedeniyle) Devlet ve Üniversite hastanelerindeki uzman doktorların istifa etmiş olması, Bu nedenle bilgisiz pratisyen hekimlerin eline bırakılmış olmamıza sebep olan hükümet politikası ve uzman doktorlar mı?

5-Hukuksuz-Kuralsız-Merhametsiz, daha birçok sebep!


Kimler bu cinayetlere sebep oluyorsa Türkiye hukukunun yetersizliğinden dolayı “cezadan” kurtulabilirler. Bu yalan-geçici âlemin birde gerçeği var, orada ölümde yok, ebedi bir istikbal var.

Dünyada hayra vesile olduğumuz bir zerre dahi Mizana konulacak, Şerre vesile olduğumuz bir zerre dahi Mizana konulacak, Bu tartı sonucu ebedi hayatımızın şekli belirlenmiş olacak.


Bu ilahi hesap gününe inanmayanlara söyleyeceğim hiçbir şey yok!

Sözüm kendini Müslüman diye tanımlayan, Nüfusun %98’ini oluşturduğu söylenen kişilere, Siz o mukadder hesap gününde, sebep olduğunuzu dahi bilemediğiniz bu cinayetlerden hesap vermeyeceğinizi mi sanıyorsunuz?

Hep birlikte göreceğiz, Mahşerde buluşmamız çok yakın.

Abdullah Gözaydın  fatihten@gmail.com  0535 7465548

İlgili Kaza haberi için tıklayınız: http://www.ofhayrat.com/news_detail.php?id=5047

Bu yazı toplam 2781 defa okundu.
Mahir Eyüboğlu
Takdir ve Tedbir
Doğum, ölüm ve evlilik takdiri ilahi dendir.
En üstün tedbirler dahi, takdiri ilahi karşısında iflas eder...
Her kul, her insan, tedbirlere yapışmak zorundadır. Bizler de gerekli tedbirlerin alınmadığından şikayet ediyoruz.
Kadının hatasını kocası, kocanın hatasını karısı, çocukların hatasını ana-babası, hastanın hatasını doktor, örtmesi gerekirken,cahillerle, doktorların hatasını maalesef toprak örtüyor.

Az gelişmiş ülkelerde adalet örümcek ağı gibi: güçlüler ve vicdansızlar örümcek ağını parçalayıp geçiyorlar ama, sıradan insanlar ağa takılıp, örümceğe yem oluyorlar.
Toplumda, ne zaman ilahi sorgulama şuuru gelişir ve bu yönde yeterli manevi eğitim verilirse sorunlar belki biraz daha azalabilir.

Ateş düştüğü yeri yakar, katiller ve sorumsuzlar da uzaktan tıs-tıs hem güler hem de bakar.
Bu düzen böyle gelmiş böyle gidecek, hatta bin yıl sürecek diyenleri düşünüyorum.
Bu düzen değişmesine elbette değişecek. Ölüme, harama ve yalana çanak tutanlar, bir gün elbette hem burada hem de mahkemeyi Kübra'da hesap vereceklerdir.
Sabrı cemil odur ki; bize kötülük yapanları bildiğimiz halde onlara yeterince tepki verememektir.
İşte bu noktada hem tedbirler alıp, hemde yüce Yaratıcıyı vekil kılarak (Hz. İbrahim a.s.) gibi "hasbiyallah velim velvekil" (benim has vekilim, gerçek yardımcım Allah'tır) diyerek tedbirlere yapışmak ve sorgulamakla birlikte, o ne güzel Mevla ne güzel vekildir diyenlerden olmaya çalışalım İnşaallah.

Selam, sevgi ve dualarımla
Kardeşiniz Mahir Eyüboğlu
18 Aralık 2011 Pazar Saat 11:58
Süleyman Aydın
KATİLLER İÇİMİZDE
Bu cinayetin faili hukuken Taksi şoförü, Birkaç aylık hapis cezası ile sosyal hayata dönecek!
Bu ceza diğer araç sürücülerine caydırıcılık olarak ibret teşkil etmeyecek

Bu cinayetin ikinci faili uzaman doktorlar, Muayenehane açma hakları ellerinden alınmasını gerekçe göstererek Kamu kurumlarından istifa ettiler, Bu gün Cerrahpaşa tıp fakültesi gibi bir kurum iflas etmiş durumda, birçok kürsüde profesör yok, eğitim verilemiyor, hastalara pratisyenler bakmak mecburiyetinde kalıyor.

Bu milletin Bu doktorlardan o kadar çok alacağı varki (Dünyanın En pahalı eğitimi TIP eğitimidir, Bu milletin vergileriyle bu eğitimleri ve diplomalarını alıyorlar. Diplomayı cebine koyan Topluma karşı hiçbir borç sorumluluğu hissetmiyor, Hayatın devamı için üç-beş kuruşluk pazarlıklar yapıyorlar. Diledikleri parayı alamayanlar hastalara müdahale etmiyorlar.

Trafik canavarları ticari taksiler+İstanbul'a 16 milyon kişiyi tıkıştıran yöneticilerin sebep olduğu kaos hayatı+Hastasını rant vesilesi gören sağlıkçılar+kuralsız yaşayan herkes BU ÜLKEDE KATİL DAMGASINI HAK ETMEKTEDİR
14 Aralık 2011 Çarşamba Saat 04:04
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar