03 Ağustos 2021 Salı Saat 18:56
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Abdullah Gözaydın
hayratli@gmail.com
ÖLÜM İBRET OLARAK YETER, ANLAYABİLENLERE
12 Aralık 2011 Pazartesi Saat 04:24

Hayatta zor zamanlar vardır, Akıl melekesini kaybedersin, Yaşamanın sırrını unutursun, Şükür nimetini bilemezsin.

Bazen şiddetli bir düşman, Bazen sakat kalmak, Bazen de zamansız gelen bir ÖLÜM her şeyi silip süpürür, Yılların birikimi hayaller, Paha biçilmesi mümkün olmayan hatıralar, Geride kalanların acı çığlıkları, Dinmek bilmeyen gözyaşları hayatın bütün dertlerini bitirdiği andır bu zamanlar.

Dostlar işte böyle bir günümdeyim kusuruma bakmayın, Bütün insanlar değerlidir, Çünkü hepimiz eşrefi mahlûkuz. Elbette ki yakınlık ve hatıralar bazen en yakınındakileri görmezliğe getirecek acılara sebep olur.
Mert Sacit Toz, Henüz 21 Yaşında, Gençliğin damarlarında dolaşan en deli kanına sahip, fakat saygılı ve kibar, efendi çocuktu yeğenimin oğlu, torunum.

Doğduğunda Kur’an-ı Kerim açtım, Hayırlı bir isim seçmek için, Amacım Anne ve Babasına inat bir isim seçmek değildi elbette, Lakin yeni üyemizin kulağına ezan ve selâ  okumak görevi bana düşebilir diye göbek adının Kuran-ı Kerimden takdir edileni bulmak istedim.

Namazdan sonra Kur’an-ı Kerim’i açtım açılan sağ sayfanın ilk ayetinde Sacit adı ile karşılaştım, akabinde Yeğenim Şenol (Babası) beni arayarak Selâ ve Ezan Sünnetini benim yerime getirmemi istedi.
Eve geldiğimde Gelin (Anne) Ayşe yeğenime Kuran açtığımı, Sacit adı çıktığını, Ezanı bu isimle okuyacağımı söyleyince, Dayı birde ben açayım dedi, Kur’an-ı Kerim açtı benim açtığım sayfa çıktı, şaşırdık.
Ayşe yeğenim Dayı birde Ablası Merve açsın dediğinde  kabul ettik, Kur’an-ı Kerim’i küçük Merve’nin kucağına koyduk, aç kızım dedik, Elhamdulillah bence bir mucize tekrar aynı sayfa açıldı.

Durumu öğrenen yeğenim Şenol, Dayı bu isim normal ismi olsun, 1. İsmi ise mert olsun dedi. Nüfus memurluğunda müdürle biraz inatlaşma sonucu dileğimizi gerçekleştirdik.

Çocuğumuzun adı mert Sacit olmuş oldu. Sacit Çok secde eden anlamına geliyordu. Çok akıllı lakin doğru eğitim sisteminin olmadığı ülkemizde zekâ düzeyi yüksek olan çocuklar uyumsuz oluyor ve bazen büyük sorunlar çıkarıyor.
Mert Sacit aşırılıkları olduğu kadar saygılı ve çevresine karşı hürmetli bir çocuktu, Sacit ismine yakışır bir ahlakı vardı.

Kendisi hakkında çok umutlarım vardı, yaş kemale erdiğinde çok mükemmel bir kişi olacağını hayal ederdim.
Onda kendimi bulur, günü geldiğinde herşeyin boş olduğunu anlayacak, adının gereğini hakkı ile yapacağına olan inancım çok kuvvetliydi.

Şimdiki gençliği zorlamak ters tepkiye sebep olduğundan fazla zorlamazdık, Bana göre adının verdiği umutla her gün bir erdemini görmenin huzurunu yaşardım.

Takdiri ilahi zuhur etti, ezelde takdir edilen ömür bitti, hayal bile edilemeyecek bir tevafuklar zinciri sonucu Sacidimizi kaybettik. Rabbim taksiratını af eylesin, sevenlerine sabrı cemil niyaz ederim.

İnternet ortamında 22.00-12.00 saatleri arası sadece sitemizdeki haberi beş bin kişi tarafından okundu, Bu dahi ne kadar sevildiğini, kendini sevdirmeyi başardığını ispat ediyor.

Öğle ezanları okunuyor, birazdan ikindi ezanı okunacak ve bizler inşallah Karanfilköy camiinde Sacidimizin cenaze namazını eda ederek onun bedenini ebediyete gönderirken, adı ve hatıraları her an bizlerle yaşayacak.

Ahret yolun açık olsun sevgili torunum, Tevvab olan Rabbim Taksiratını af eylesin. Kulluk görevlerinde eksiklikler olmasına rağmen inancına ben kefilim elhamdulillah. Rabbim Kabul eylesin.

Abdullah Gözaydın fatihten@gmail.com  05357465548

Bu yazı toplam 2819 defa okundu.
veysel karakuş
başınız sağolsun...
bir motosiklet sürücüsü olarak başınız sağolsun. Allah c.c. taksiratını affetsin...
14 Aralık 2011 Çarşamba Saat 02:12
Mahir Eyüboğlu
Başınız sağ olsun
Başınız sağ olsun canım kardeşim. Rabbım, kanı deli, nefsi terbiyelileri çok seviyor olmalı ki huzuruna alıveriyor. Ne mutlu böyle evlat yetiştiren, anaya, babaya, dedeye ebeye, kısaca yakınlara...
Makamı cennettir inşaallah... Rabbım cennetinde buluştursun inşaallah...
Bu vesile ile baş sağlığı mesajlarının devamını okumak istiyorum...
Size ve yakınlarınıza tekrar baş sağlığı diler, sabrı cemiller dilerim
Kardeşiniz Mahir Eyüboğlu
12 Aralık 2011 Pazartesi Saat 11:32
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar