ÖĞRENCİLERE BİLİMSEL EĞİTİM GÖSTERİSİ
02 Mart 2013 Cumartesi Saat 23:18
Of Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen organizasyon ile öğrenciler, Mucit Amcanın bilimsel gösteri ile hem eğlendiler hem de bilgi sahibi oldular.

İsmail Yıldırım ve 28 Şubat İlköğretim Okulu 3. Ve 4. Sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen gösteri ile öğrencilerimizin bilimsel anlamda düşünmelerini amaç edindiklerini belirten Of Kaymakamı Eren Arslan: “Geleceğimiz olan çocuklarımızın ileride iyi birer  birey olmalarının yanı sıra çok çalışıp  başarılı olarak, kendisine, ailesine ve Ülkesine  faydalı vatandaşlar olmaları için ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını ” söyledi.

Ankara’dan gelerek Oflu öğrencilere çok özel gösteriler sunan Mucit Amca (Melih Yalçıneli) yetiştirdiği öğrencisiyle Bilim Olimpiyatlarında Türkiye’ye ilk dünya şampiyonluğunu ve ilk dünya rekorunu kazandırmıştır. 8 yılda hazırladığı 8 ciltlik özel çalışma seti 20 yıldır 10 ülkede fizik olimpiyatçıları için bir başucu kitabıdır. 250 sıradan malzeme ile 28 farklı temada geliştirdiği Küçük Mucitler projesi Dünya Bankasından ödül almıştır . Okullarda 10 yaşında başlayan fen dersleri sempatik yöntemleri sayesinde son 6 yıldır 150 anaokulunda 2 yaşa kadar inmiştir.

Sunuculuğunu Mucit Amca’nın yaptığı “Küçük Mucitler” TV programı TRT’nin 4 kanalında 2 yıl yayınlanmıştır.