29 Eylül 2023 Cuma Saat 09:22
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çevre bakanı İdris Güllüce Erdoğan Bayraktar dönemi kadroları tasfiye etmek istiyor
13 Mart 2014 Perşembe Saat 08:33
Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Erdoğan Bayraktar döneminde Bakanlık birimlerinde görev alan bir kısmı Of'lu ve Trabzonlu vatandaşların iş akitlerini fesih yaparak işten çıkarıyor.

2014 Ocak ayından itibaren hakları iptal edilen, Kendilerine resmi tebligat yapılmayan, İşbaşı yapmaları engellenen 150 civarında kişinin kurum ile ilişkileri 14 Mart 2014 günü netlik kazanacak.

Bu konuda Trabzonlu Milletvekili Oktay Saral ve Cevdet Erdöl'den yardım isteyen mağdurlar, İdris Güllecenin kadrolaşma çalışmaları amacıyla işlerine son verildiğini, Bizim yerimize kendi çevresini işe almaya başladığını iddia ettiler.

Olayın son durumu hakkında yarın akşam tarafımıza gerekli bilgi ve belgeler ulaştırılacağını umuyoruz, Yarın bu haberimizi daha detaylı sizlere sunacağız.

Devlette devamlılık esastır, Her yeni gelen amirin, yetkilinin eski kadroları darmadağın yapmasının önüne geçilmesini, bu konudaki hukuksal açıkların yeni bir kanunla kapatılmasını, İnsanların ekmekleri ile keyfiyetten oynanılmamasını diliyoruz.

Konu hakkında Başbakan RT Erdoğan'a durumu beyan eden bir mektup ulaştırıldığını, Henüz cevap alınamadığını öğrendik. 
Dileriz Bu hemşerilerimiz kadrolaşma kurbanı olmaz, Bu hemşerilerimizin tamamı zaten AKP kadrolarının kefaleti ile iş başı yapmışlardı, Şimdi yeni Bakan İdris Güllücenin mikro milliyetçilik nedeniyle kadrolaşma çalışma içinde olması kabul edilemez


İDRİS GÜLLÜCE TARAFINDAN İŞE ALINAN YENİ KADROLARIN İLANI

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, 11 Ekim ve 18 Aralık 2013 tarihlerinde ilan edilen, 25 Kasım 2013 tarihinde de mülakatları gerçekleştirilen 100 Çevre ve Şehircilik uzman yardımcısı ile Mimar, Mühendis ve Şehir Plancısı 117 sözleşmeli personelin alımlarının Şubat ayının başında gerçekleştirileceğini belirtti.


Merkez teşkilatında hizmet verecek olan 100 Çevre Şehircilik Uzman Yardımcısının Şubatın ilk haftasında atamalarının gerçekleştirileceği bilgisini veren Güllüce; Mimar, Mühendis ve Şehir Plancısından oluşan 117 Sözleşmeli Personel alımının ise kendileri ile sözleşme yapıldığı andan itibaren yeni görev yerlerinde işe başlayacaklarını vurguladı.


Bakan Güllüce, yeni göreve başlayacak olan uzman personel ile birlikte Çevre ve Şehircilik Bakanlığının özellikle çevre konusunda farkındalık yaratacak projelere imza atacağının altını çizdi. İyi eğitim almış, nitelikli gençleri aralarında görmek istediklerini belirten Bakan Güllüce, bundan sonra da benzer personel alımlarının yapılacağının sinyalini verdi.

Bu yazı toplam 2857 defa okundu.
 
Paylaş
Bu Yazıya Henüz Yorum Eklenmemiş.
GEREKLİ SAYFALAR
YAZARLAR
Reklamlar
Reklamlar
SİTE ANKET
Hayratta nüfus artışı olsunmu
Evet iyi olur
Fark etmez
Olmasın sıkıntı olur
Yatırımdan sonra olur
Geri Dönüş imkanı yok
Reklamlar