CUMHURİYET BAYRAMI HAYRAT İLÇEMİZDE COŞKUYLA KUTLANDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ilçemizde büyük bir coşkuyla kutlandı.Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. yılı nedeniyle düzenlenen etkinlikler kapsamında 28/10/2013 tarihinde çelenk sunma töreniyle başladı.
 
29/10/2013 tarihinde yapılan etkinlikler kapsamında ilçemiz İMKB YBO bahçesinde devam eden tören; saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Protokolün; Öğrencilerin ve vatandaşların bayramını tebrik etmesi ardından resmi geçit töreni yapıldı. Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı Hayrat Kaymakamı Sayın Tuğba Genç tarafından yapıldı. Konuşmanın ardından şiirler okundu, öğrenciler çeşitli gösteriler sundu. "Cumhuriyet ve Atatürk" konulu resim şiir ve kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi
 
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI TÖREN KONUŞMASI

Sayın Protokol, Saygı değer Hayratlı' lar, Sevgili öğrenciler;
Tarih boyunca birçok devlet kuran büyük Türk Milleti, Ulu Önder Atatürk’ün önderliğinde girdiği Milli Mücadele süreci sonunda, Kurtuluş Savaşından muzaffer olarak çıkmış ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini kurmuştur.

Türk milletinin tarih sahnesinde yeniden dirilişinin simgesi olan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 90. yılında, devlet ve millet olarak, Mustafa Kemal Atatürk’ün bizlere armağan ettiği Cumhuriyetimizi, yine onun hedefi olan muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma azim ve kararlılığı içerisindeyiz.

 

 Milletimizin bölünmez bütünlüğü ve ülkemizin en doğusundan, en batısına kadar halkımızın birlik ve beraberliği üzerinde kötü emelleri bulunan şer odaklarına karşı, devlet ve milletçe sergilediğimiz kararlı duruş, hedeflerimize ulaşma konusunda bizlere güç vermektedir.

Bu anlamlı gurur gününde tüm Hayratlı halkımızın Cumhuriyet Bayramını en içten duygularımla kutlar Cumhuriyetimizin kuruluşunun 90. yılında, bizlere bu güzel vatanımızı armağan eden başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Cumhuriyet bayramınız kutlu olsun.

Tuğba GENÇ
Hayrat Kaymakamı

  ANASAYFA