Oktay Saral'dan Cumhurbaşkanı Sezer'e Cevap

Başkan Oktay Saral'dan Cumhurbaşkanı Sezer'e anlamlı cevap. Of Belediye Başkanı Oktay Saral, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in "İrtica devletin içine sızıyor. Gerekirse ibadeti yasaklarız" biçiminde yaptığı açıklamalara çok sert tepki gösterdi.
Saral, Allah'ın kendisine emir olarak gönderdiği ibadeti hiçbir gücün engelleyemeyeceğini ifade ederek, "Allah'ın emri karşısında hiçbir güç duramaz. Benim Allah'a karşı kulluk vazifemin bir gereği olan ibadet etme özgürlüğümü bırakın engellemeyi, bunu söyleyenleri bile kınıyorum. Eğer buna gücü yeten varsa, çıksın bunu uygulamaya kalksın. Biz, geçmişten bugüne inançlarıyla, din bağıyla birbirine sımsıkı bağlanmış bir milletiz. Böylesi büyük ve güçlü bir milletin en önemli ortak değeri olan inançlarını, ibadetlerini yasaklamayı ağzına alarak köreltmeye kalkanları Allah'a havale ediyoruz. Türkiye'de her inanan istediği ibadetini yapabilirken, Müslüman insanların ibadetlerinin irticanın devlete sızmasını gerekçe göstererek yasaklamaya kalkanlarla her yerde mücadele ederiz" dedi.

İnananların inançlarından ötürü irticacı gösterilemeyeceğini dile getiren Saral; "Sayın Cumhurbaşkanı kafasının arkasında olanları ortaya dökmelidir. Ne istediğini açıkça ortaya koymalıdır. İrticadan kastettiği nedir. Eğer Devlet dairesinde insanın namaz kılması, oruç tutması, içki içmemesi, haramdan uzak durması irticacılıksa en büyük irticacı benim. Gelsin benim hakkımda işlem yürütsün. Desin ki "Of Belediye Başkanı belediyede namaz kılıp oruç tutuyor. İçki içmiyor. Haram yemiyor. Bu irticacıdır." Sayın Sezer'in gözünde ben Allah'ın emrini yerine getirdiğim için irticacı oluyorsam, bundan onur duyarım. Ama halk kimin irticacı olup kimin olmadığını çok iyi gözlemlemektedir." diye konuştu.
Kaynak :www.oflular.com

İSTANBUL'DA  FAALİYET GÖSTEREN OF - HAYRAT DERNEKLERİ YÖNETİMLERİ
dernek faaliyetleri buradan sizlere ulaştırılacaktır
info@ofhayrat.com