.


İstanbul,Fatih Of-Hayrat ilçeleri kültür ve yardımlaşma derneği lokalinde Çanakkale şehirleri adına panel ve sunum düzenlendi. Trh.Yazar Öğrt.Haşim Albayrak tarafından organize edilen bu anlamlı günümüze katılması beklenen Ahmet Vanlıoğlu  hocamızın ani rahatsızlığı nedeniyle son anda iştirak edemedi.
Pazar günü 14.00 te yapılacağı 1500 dernek üyesine  SMS ile duyurulan etkinliğe malesef çok az kişi ilgi gösterdi.
Etkinlik programlandığı şekliyle yinede devam ettirildi. Haşim Albayrak'ın günün anlamı konulu bir konuşmasını, Çanakkale belgeseli filim gösterimi ile devam eden etkinlik katılanların o günler hakkında yeni bilgiler edinmeleri ve o günlerin acılarını bir nebze olsun yaşamaları nedeniyle hayli hüzünlü geçti.

Üzülünen bir noktada, bu denli önemli bir etkinliğe yönetim dahil hemşerilerimizin itibar göstermeyişi oldu. bu acı tabloyu unutmak mümkün değil. çünkü Çanakkale'yi bilmezsek yine aynı yerden aynı şekilde arkadan vurulmak her zaman mümkün

hele bulunduğumuz coğrafyadaki sıcak gelişmeler bizi bu konuda çok daha fazla duyarlı olmaya mecbur ediyor gel görki anlayanımız çok az. Allah yardımcımız olsun  Amin.

Bu önemli günün anlamını idrak eden Ahmet Albayrak arkadaşımız tarafından misafirlere yemek verildi
Rahatsızlığı nedeniyle toplantıya katılamayan Ahmet vanlıoğlu hocamıza sağlık dilekleriyle Hemşerilerimizden Adil Sarmusak (sahafların son şeyhi diye kitaplarda geçer) mali müşavir Mehmet Celal Terzi Çaykaralı Ahmet hoca tarafından şehitlerimize dua edilerek  Ahmet Albayrak arkadaşımızın yemeği ile etkinlik son buldu. gelecekte bu organizasyonların önemli her günde uygulanmak ve ciddi katılımın sağlanması dileğiyle

info@ofhayrat.com