.


ÜNVANIMIZ DEĞİŞTİ

TEKS-DER (TRABZON EĞİTİM KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ)

Ulusal düzeyde çalışmalar yapan, adlarındaki lokal ifadeleri çıkarıp hedeflerini kültür-sanat ve eğitim olarak belirleyen Beşiktaş Trabzonlular Derneği, ikinci kongresinde adını Trabzon Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği olarak değiştirdi.

Trabzon, Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği Başkanı Seyfi Erbaş:

“Trabzon isminin yakışığı kültürdür, sanattır, eğitimdir”

Beşiktaş Trabzonlular Derneği Başkanı Seyfi Erbaş, Trabzon’un yeniden kültürel uyanışına, sanatına katkı sağlamak için çalışmalarına devam edeceklerini söyledi… Beşiktaş Trabzonlular Derneği ikinci olağan kongresini gerçekleştirdi… Kongrede bir konuşma yapan dernek başkanı Seyfi Erbaş, ‘İstanbul gibi büyük bir metropolde, Trabzon adını temsil etmenin zorluklarını yaşadık. Zaman zaman yalnız kaldık. Dernekçiliğin zor yanlarını bu süreçte yaşadık. Bize destek olan hemşerilerimiz dışında, hemşerimiz olmayan ama birer Trabzon gönüllüsü olan Mersin’den Sivas’a kadarki üyelerimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

 

Özellikle eğitim ve kültürel faaliyetlerine sağladıkları katkı için isim değişikliğine gideceklerini belirten Erbaş, “Beşiktaş Trabzonlular Derneği’nin bundan sonraki adı Trabzon Eğitim, Kültür ve Sanat Derneği olarak değiştirmeyi planlıyoruz. Kongre delegelerinin onayıyla yapılacak bu isim değişiklikle, daha geniş bir alanda hareket edeceğimize inanıyorum. Çünkü, Trabzon adının kültürle, sanatla, eğitimle anılmasın istiyoruz… Trabzon’da üniversitelere öğrenci gönderemeyen okullar var. Yeni dönemde, eğitim, kültür ve sanat ağırlıklı çalışmalar yapacağız. Biliyoruz ki, Trabzon adının yakışığı kültürdür, eğitimdir, sanattır ” diye konuştu.

 

Kongrede yapılan isim ve tüzük değişiklikleri delegelerinin onayına sunuldu. Kongre delegeleri, isim değişikliğinin kabulü yönünde oy kullandı. Daha önceki adıyla Beşiktaş Trabzonlular Derneği, yeni adıyla Trabzon Kültür, Eğitim ve Sanat Derneği’nin yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu…

Seyfi Erbaş, Havva Yıldırım, Ali Öztel, Salih Akyüz, Muhammet Çakıral, Deniz Eraydın, Cemal Küçük, Selahattin Kınalı, Hakkı Asan, Prof.Dr. Miktad Kadıoğlu, Melih Konak…
Dernek, önümüzdeki günlerde görev dağılımı yapacak. Kongreye, Trabzon Dernekler Birliği (Eski) Başkanı Tahsin Usta, Harita Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Ali Candaş ve çok sayıda davetli katıldı.

 

 

info@ofhayrat.com