NUHOĞLU VAKFI 2012 HAYRAT BULUŞMASI
Türkiye'de birçok il'de yaşayan Nuhoğlu ailesi Çetin Nuhoğlu ve Nuhoğlu vakfı imkanları ile her yıl birçok bölgede buluşma şenlikleri düzenliyorlar. 27 Ağustos 2012 Trabzon Hayrat buluşması, Havanın açık olması, Bu yıl gurbetçilerin ilçeye yoğun gelmiş olması nedeniyle büyük bir katılımın oluşmasına vesile oldu. Hayrat'lılar akşam karanlığı bastırana kadar horon ettiler, Buluşmaya katılan sanatçıların eserlerini dinlediler.
 

2012 Hayrat buluşmasına Trabzon Valisi Dr. Recep Kızılcık, Trabzon Milletvekili Aydın Bıyıklıoğlu, Trabzon Milletvekili Volkan Canalioğlu, Nuhoğlu Vakfı Yön. Kurul başkanı Hayrettin Nuhoğlu, Trabzon İl Emniyet Müdürü Erkan Yavaş, Trabzon Jandarma Alay Komutanı Albay Turgay Aras, Hayrat belediye başkanı Mehmet Nuhoğlu, Cumapazarı Belediye başkanı Ahmet Saral, Balaban belediye başkanı Ömer Hacıbektaşoğlu, Trabzon Belediye başkan yardımcısı Osman Gökhan Bay, Hayrat Kaymakamı Ömer Dereci, Lüleburgaz savcısı Hüsnü Ağademir, Of-Hayrat Vakfı Başkanı Celal Yıldırım, CHP Trabzon İl başkanı Yavuz Karan, MHP Trabzon İl Başkanı Nihat Birinci katılarak başarılı öğrencilerimize Bilgisayar hediye ettiler.

HAYRAT BULUŞMASINA NUHOĞLU AİLESİNDEN
Nuhoğlu Vakfı Ordu Gölköy Temsilcisi İmdat Güloğlu, Karabük Temsilcisi Halil Nuhoğlu, Afyon Temsilcisi Hidayet Şen, Çankırı temsilcisi Sadık Nuhoğlu, Erzincan Temsilcisi Zeki Kızgın, Erzurum temsilcisi İbrahim Nuhoğlu, Gümüşhane temsilcisi Metin Tuğ, Bayburt temsilcisi Ziya Nuhoğlu, Kastamonu temsilcisi Mustafa Nuhoğlu, Çaykara temsilcisi Mehmet Nuhoğlu, Amasya temsilcisi Fevzi Nuhoğlu, Osmaniye temsilcisi Sumbas Belediye başkanı Mustafa Nuri Nuhoğlu Hayrat şenliğine aileleri ve dostları ile katıldılar.

Of Halk oyunları ekibi, KTÜ Bizim Uşaklar Kolbastı ekibi, Hayrat'lı sanatçı kardeşler, Kemal ve Yılmaz Kasapoğlu,
Onay Şahin, Turan Topçuoğlu, Hızır Dinçer, İslam Yıldız, Erkan Yeşilyurt, Coşkun Arslan, Musa Turan sahne alarak Akşam güneş batana kadar buluşmaya katılan hemşerilerimizi coşturdular.

Gözlemlediğimiz bir gerçek Hayratlılar horona hasret kalmış, saat 12.00'de başlayan etkinliği sonuna kadar terk etmeyen Hayratlılar bıkmak ve yorulmak bilmeden horon ettiler. Horon alanı ilk defa dar geldi, 3,4 halka halinde devam eden horana  yaşlı-genç bütün hemşerilerimiz katıldı.

Nuhoğlu Vakfı sponsorluğunda Of ve Hayrat'ta hayata geçirilen eğitim seferberliği projesinde, açılan destek kursları sonucu 100 soruda 90 net yapan Hayrat YİBO öğrencisi Ayşenur'un babası İsmail Demir projeyi gerçekleştirenlere teşekkür etti.

6 Yıl önce Of ve Hayrat'ta Fen liselerini kazanan öğrencimiz yoktu, Gerçekleştirilen bu kurslar sonrası ilçelerimiz eğitimde önemli ilerlemeler kaydetti. Destek alan 81 öğrencimizden 44'ü Fen ve Sosyal bilimler liselerine yerleşebilecek puan aldı.
Projeye katılan ve 500 tavan puan üzerinden 465 puan ve üzeri alan öğrencilerimize Nuhoğlu vakfı tarafından dizüstü bilgisayar hediye edildi.

Etkinlikte Hatice Dinçer, Neslihan Aydınlı, Reyhan Aydın, Selim Muhtacı, Mücahit Aydın, Furkan Yazıcı, Ali Kurtul, Murat Akyüzlü, Kübra Bulutoğlu, Ensar Süleymanoğlu, Umut Burak Yavuz, İlknur Kaba, Ayşenur Demir, Hümeyra Er, Taha Dülger, Ömercan Karaalioğlu bilgisayar hediye edilen başarılı öğrencilerimiz oldu.

SBS 2012'de 100 sorunun 97 tanesini doğru yapan Taflancık Fazlı Rıza Zengin ilköğretim okulu öğrencisi Ömercan Karaalioğlu Nuhoğlu vakfı onursal başkanı çetin Nuhoğlu'na, Vakıf müdürü Filiz Nuhoğlu'na ve kendilerine bu yolda destek veren diğer kişilere teşekkür ederek, kendisinden beklenen başarıyı gerçekleştireceği sözünü verdi.

 
Bu vesile ile Başta Nuhoğlu Vakfı onursal başkanı M. Çetin Nuhoğlu'na, Vakıf yönetim kurulu başkanı Hayrettin Nuhoğlu'na, Vakıf Müdiresi Filiz Nuhoğlu'na Etkinlikte görev alan vakıf ve dernek gönüllülerine bir Hayratlı olarak teşekkür ederiz.

Ofhayrat.com adına İmtiyaz sahibi: Abdullah Gözaydın  agozaydin@hotmail.com 0535 7465548

HAYRAT BULUŞMASI VİDEO ÇEKİMLERİ
Karadeniz Türküleri konseri:
Onay Şahin, Yılmaz Kasapoğlu, Turan Topçuoğlu, Hızır Dinçer, İslam Yıldız, Erkan Yeşilyurt, Coşkun Arslan, Musa Turan, Kemal Kasapoğlu